Corendon Airlines, Alman futbol kulübüne sponsor oldu

Corendon Airlines, Alman futbol kulübüne sponsor oldu
Türkiye’de pek çok spor kulübü ve turnuvaya sponsorluk desteği veren Corendon Airlines, yurt dışındaki sponsorluklarına bir yenisini daha ekledi.

Yıllık 6 milyon yolcu sayısı ile Avrupa’nın en önemli havayolu şirketleri arasında yer alan ve Almanya’daki pazar payını her yıl daha da geliştiren Corendon Airlines; Alman futbolunun en köklü kulüplerinden, Der Club olarak anılan FC Nürnberg’in sponsoru oldu.

FC Nürnberg tasarımlı Corendon Airlines uçağı

Yapılan anlaşma doğrultusunda Corendon Airlines, 2019 – 2020 sezonu sonuna kadar FC Nürnberg ile birlikte ortak iletişim faaliyetleri gerçekleştirecek, bir uçağını FC Nürnberg’in renkleriyle giydirecek.

Corendon Airlines ayrıca Bundesliga 2 ekibinin evi olan Max – Morlock Stadyumu’nda FC Nürnberg taraftarları ile de buluşacak.

“2020 yılında Nürnberg Havalimanı’nın en büyük havayolu olacağız”

FC Nürnberg ile yapacakları anlaşma için çok heyecanlı olduklarını belirten Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, görüşlerini şu şekilde ifade etti:

“Corendon Airlines olarak Türkiye, Yunanistan, İspanya, Mısır, İtalya ve İsrail gibi turistik ülkelere haftada 50’den fazla uçuş düzenliyoruz. 2020 yılı içerisinde Nürnberg Havalimanı’nın en büyük havayolu olacağız. Bu sebeple bölgenin en büyük spor amiral gemisi FC Nürnberg ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Yeni iş birliğimizin güzel sonuçlarını dört gözle bekliyoruz.”

“Taraftarımızı gururlandıracak yollar bulacağız”

FC Nürnberg Ticari Direktörü Niels Rossow ise sponsorluk anlaşması ile ilgili duygularını şu şekilde paylaştı:

“Bölgemize son derece bağlı bir havayolu olan Corendon Airlines ile iş birliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Corendon Airlines ile yapacağımız ortak çalışmaları dört gözle bekliyoruz. Birlikte, taraftarımızı gururlandıracak yollar bulacağız.”

Alman futbolunda kulüpler ile havayolu şirketlerinin sponsorlukları konusunda çok başarılı örnekler bulunduğunu belirten Lagardère Sports Futbol Güney Bölgesi Başkan Yardımcısı Christian Jäger ise Corendon Airlines ile FC Nürnberg arasındaki iş birliğine katkı sağladıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Corendon Airlines, geçmişten bugüne, yurtiçi ve yurtdışında Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, Beşiktaş TRC İnşaat Kadın Basketbol Takımı, Antalyaspor Futbol Takımı, Altınordu Futbol Kulübü, Bike Aid Bisiklet Takımı, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Türk Korfbol Takımı, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, ITU Honeybees Quidditch Takımı, ITU Ultimate Frizbi Takımı, Corendon-Circus Bisiklet Takımı, Hollanda Kadın Milli Voleybol Takımı, Hollanda Milli Buz Hokeyi Takımı, Haarlem Corendon Kinheim Beyzbol Takımı ve profesyonel yol bisikleti yarışı Tour of Antalya’ya sponsorluk desteği vermişti.Bu Haber 25.02.2020 - 10:45:37 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.