Bungalov dolandırıcısından vatandaşa galiz küfür

Bungalov dolandırıcısından vatandaşa galiz küfür

Son zamanlarda gündeme gelen bungalov dolandırıcılarının sayısı giderek artıyor. İyice zıvanadan çıkan dolandırıcılar, durumu fark eden vatandaşa da ağıza alınmayacak küfürler ederek telefon numarasını engelledi.


Turizm Güncel – Özel

Otel fiyatlarındaki fahiş artıştan dolayı bütçesine en uygun tatili bungalovlarda bulan vatandaşın ensesine bu sefer de dolandırıcılar yapıştı. Başta Sakarya’nın Sapanca ilçesi olmak üzere bungalov tatili ülke genelinde giderek popülerleşirken, bu işin dolandırıcıları da mantar gibi türemeye başladı. TÜRSAB’a kayıtlı resmi acentelerin isimlerini kullanarak vatandaşları dolandıran fırsatçılar, durumu fark edip soru soran bir vatandaşa da ağıza alınmayacak hakaretlerde bulundu.

Dolandırılmanın eşiğinden döndüğünü belirten bir tatilci, yaşadıklarını Turizm Güncel’e anlattı. 

Sosyal medya üzerinden ‘2 gece 1 gün bungalov tatili 3000 bin TL’ gibi paylaşımlar yapan dolandırıcıların bungalov tatili yapmak isteyenlerle WhatsApp üzerinden iletişime geçtiğini belirten M. T. isimli yurttaş, dolandırıcıların WhatsApp’ta kendisine TÜRSAB numarası ve acente ismi verdiğini fakat sosyal medyadan iletişime geçilen hesap ile verilen acente isminin birbirinden farklı olduğunu ifade etti. M.T. yaşadıklarına ilişkin şunları paylaştı:

TÜRSAB’tan kontrol edildiğinde acentenin faaliyette olduğu görülse de ismi sosyal medyada aratıldığına acentenin bungalov tatili düzenlemediği ve dolandırıcılara itibar edilmemesi şeklinde duyuru yaptığını gördüm. Dolandırıcılara bu duyuruyu attığında kendisine küfür ve hakaret ederek telefonumu engellediler. Yaptıkları dolandırıcılığı fark etmem üzerine bana ‘Senin de a** s** o zaman a* o*** seni bu kadar uğraşacağına gel s** seni de ücretsiz yapım sana’ şeklinde mesaj göndererek telefonumu engellediler.”

Daha uygun fiyatlı olduğu için bungalov tatiline yönelen vatandaşları dolandırmak için harekete geçen şebekelerin bu şekilde çok sayıda sosyal medya hesabı açtığı görülüyor.Bu Haber 09.07.2024 - 09:13:44 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Aynı kişi. bir aydır ben de tüm devlet organlarına bu kişiyi şikayet ediyorum.

    yılgör demirtaş 10.07.2024 - 03:34

    Bu dolandırıcı benim medyada anlattığım aynı kişi. Turizmcilere iş teklifinde bulunuyor. Paravan olarak kullanıyor. Çalıştığını zanneden kişiler bunu farkettikten sonra da başlarını belaya sokup engelleyip kaçıyor. Önemli olan şey savcıların bu asıl dolandırıcının peşine düşmemesi. bunu medyada ve youtube'da detaylı anlattım. Başkalarının bu tuzağa düşmesini engellemeye çalışıyoruz. Çünkü bu konuda çok sayıda turizmci mağdur da var. https://www.youtube.com/watch?v=jdKYZv_ZNPI

  • Aleyna demirayak 09.07.2024 - 09:27

    Bu haber ile bizi aydınlattığınıza çok teşekkür ederiz insanların az buçuk kazanıp biriktirdikleri paraya da göz dikmişler

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.