Bulut Bağcı’yla ilgili ‘dijital para dolandırıcılığı’ haberine erişim engeli 

Bulut Bağcı’yla ilgili ‘dijital para dolandırıcılığı’ haberine erişim engeli 
Bulut Bağcı’nın TurizmX (TRMX) isimli dijital parayla çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddialarının yer aldığı habere erişim engeli getirildi.

Turizm Güncel

Manisa 1. Sulh Ceza Hakimliği, World Tourism Forum’un eski sahibi Bulut Bağcı ile ilgili Turizm Güncel’de yayınlanan ‘dijital para dolandırıcılığı’ haberine erişim engeli getirdi. 

Söz konusu haberde, Bulut Bağcı’nın TRMX isimli dijital parayı çok sayıda kişiye sattığı, daha sonra coinleri elden çıkararak paraları hesabına aktardığı, yatırımcılara verdiği vaatlerin hiçbirini yerine getirmediği gibi çok sayıda iddia bulunuyordu. 

Haberde ayrıca, Bulut Bağcı’nın dijital paradan elde edilecek gelirle otel yatırımı vaadinde bulunduğu, yatırımcılara Hilton ve Marriott gibi uluslararası markalarla anlaşma imzaladığını söylediği belirtiliyordu. Söz konusu vaatlere ilişkin yatırımcılarla yaptığı toplantılardan çok sayıda ses kaydı da bulunuyor.

Bulut Bağcı’nın TRMX yatırımcılarına Çad, Gabon, Bali gibi ülke ve destinasyonlarda devam eden büyük ölçekli yatırımlardan bahsettiği, Hilton ve Marriott ile sözleşmeler imzaladıklarını söylediği belirtilen haberde, Bağcı’nın mağdur ettiği yatırımcıların ve onların avukatının da açıklaması yer alıyor. 

Bir süredir ortalarda görünmeyen Bulut Bağcı’nın 2020–2023 yılları arasında, biri roman olmak üzere, 9 kitap ‘yazdığı’ görülüyor. Thomas Cook’tan Pakistan’ın yasaklı eski lideri İmran Khan’a, Şevket Mirziyoyev’den Marco Polo’ya, Ürdün Krallığı’ndan Angola’ya kadar çok sayıda kitabın Bulut Bağcı’nın ismiyle yayımlandığı görülüyor. Üstelik bu kitaplardan ‘Mareşal’ isimli kitaba Altın Kalem Ödülü verilmiş. 


Mağdurlar, World Tourism Forum'un eski Başkanı Bulut Bağcı'nın Tourism X (TRMX) isimli coin ile ilgili yüzlerce insanı milyonlarca dolar dolandırdığı iddiası ile savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu.

Bulut Bağcı’nın piyasaya sürüp yüklü miktarda para topladığı, TRMX (TurizmX) isimli dijital para ise ilgili platformda delist (listeden çıkarılmak) olmuş durumda.


Bu Haber 10.07.2024 - 10:31:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
 • Bulut bağcı

  Mehmet 10.07.2024 - 09:53

  Yatırım yapacam deyip yatırım yapmayıp. Sadece yeni girenlere satış yapmak satış yapacak kimse kalmayınca da paraları akrabaları üzerine aktarmak dolandırıcılık değilde nedir bu ülkede hak aranamayacak mı

 • Ünal Aşcı 10.07.2024 - 12:37

  Ben Kemal geliyorum.........

 • Hüseyin Avaner 10.07.2024 - 12:23

  Karara saygımız var, ancak itirazımız da var, binlerce mağdur var sesini duyurmaya çalışan, elbet bir gün yankı yapar ve adalet yerini bulur, sorumlular hakettikleri ile cezalandırılır.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.