Bulgaristan Türkiye'den girişleri durdurdu

Bulgaristan Türkiye'den girişleri durdurdu
Bulgaristan, aralarında Türkiye'nin bulunduğu 11 ülkeyi kırmızı listeye aldığını duyurdu.

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 11 ülkeyi kırmızı listeye aldı, bu ülkeleren girişleri durdurdu.

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı'nın internet sayfasında yayımlanan düzenlemeye göre, Türkiye'nin yanı sıra Avusturya, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Macaristan, Lüksemburg, İsrail, Kuveyt, Katar, Lübnan kırmızı listeye alındı.

Gi̇ri̇şler durduruldu

19 Şubat'tan itibaren transit geçişler hariç bu ülkelerden gelenler için Bulgaristan'a girişler durduruldu.

Bulgaristan vatandaşları, oturum izni olanlar, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden gelen AB vatandaşları, tıbbi görevliler, insani işlerde görevli kişiler, resmi heyet üyeleri, mevsim işçileri, Sağlık Bakanlığı tarafından özel izin verilen kişiler ve öğrenciler kısıtlamalardan muaf olacak.

Sputnik'te yer alan habere göre Bulgaristan vatandaşları ve ülkede oturum izni bulunanlar, kırmızı listedeki ülkelerden dönüşlerinde karantinaya tabi olmamak için geçerli aşı sertifikasını ve seyahatten en geç 72 saat önce yapılmış negatif PCR testini ibraz etmek zorunda.

Kırmızı listedeki ülkelerden gelen 12-18 yaş grubundaki çocuklar ülkeye negatif PCR testi ile giriş yapabilecek, testi olmayanlara ise 10 günlük karantina uygulanacak. 12 yaşından küçük çocuklar ise kuralın dışında tutulacak.

TELEGRAMBu Haber 17.01.2022 - 21:20:37 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.