'İzmir'in turizmdeki payı % 5'e düştü, daha çok otel yapmalıyız'

'İzmir'in turizmdeki payı % 5'e düştü, daha çok otel yapmalıyız'

ETİK Başkan Yardımcısı Bülent Tercan, İzmir'deki otel sayısının yetesiz olduğunu, belediyelerin otel yatırımlarını 'özendirecek' imar düzenlemesi yapması gerektiğini ileri sürdü.


Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Bülent Tercan, İzmir'in en önemli sorununun 5 yıldızlı otel eksikliği olduğunu ileri sürdü. Belediyelerin imar planlarında otel yatırımlarını 'özendirecek' kararlar almaları gerektiğini söyleyen Tercan, turizmde Antalya, İstanbul ve Muğla'nın yaptığını İzmir'in de yapabileceğini kaydetti.

Bundan 20 yıl turizmdeki payı yüzde 10 olan İzmir'in günümüzde yüzde 5 pay aldığını belirten Tercan, İzmir'in en önemli sorununun tanıtım yetersizliği ve kent merkezine turist çekecek organizasyonların eksikliği olduğunu öne süren Tercan, ''5393 sayılı belediyeler kanununa göre turizm ve tanıtım belediyelerin kanunen asli görevidir. Bunun da özellikle altını çizmek istiyorum. Yani turist yoksa belediye görevini yapmamış demektir" dedi.Bu Haber 24.12.2019 - 10:10:49 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.