Bülent Eczacıbaşı Bodrum’da silahlı adamlarıyla şantiye bastı

Bülent Eczacıbaşı Bodrum’da silahlı adamlarıyla şantiye bastı
Türkiye’nin cennet tatil beldesi Bodrum, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve eşi Oya Eczacıbaşı’nı konuşuyor.

Bodrum, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve eşi Oya Eczacıbaşı’nı konuşuyor. Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz aylarda Eczacıbaşı, halk plajını özel plaj haline getirme, plaja giden kamu yolunu demir kapıyla engelleyip, halkın kullanımına açık olması alanı vatandaşların girişine kapatma, kaçak iskele ve yine kendi arazileri içindeki 10’a yakın kaçak yapıyla gündeme gelmişti.

Uydu görüntüsü üzerinden tüm bu kanunsuzlukları belgeleyen Bodrumlular, belgeleriyle birlikte hem Bodrum Belediyesi’ne hem de CİMER’e suç duyurusunda bulunmuş, Eczacıbaşı’nın konuya dair tek açıklaması ise “Zaten imar affı başvurusunda bulunduk” demek olmuştu.

Medyaradar’da yer alan habere göre geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediyesi’nin girişimiyle sahili kapatan duvarın yıkıldığı öğrenilirken, hızını alamayan Eczacıbaşı’nın bu kez komşu şantiyeleri silahlı adamları ile bastığı ve şantiye çalışanlarının cep telefonlarının gasp edilmeye çalışıldığı görüntüler gündeme bomba gibi düştü. Görüntülerde, çalışanların “Burası özel arazi, buraya giremezsiniz” uyarıları üzerine Bülent Eczacıbaşı’nın “Biz ister çıkarız ister çıkmayız, kimse bir şey yapamaz bize” dediği görüntüler büyük tepki çekti.

Görüntülerde aynı çalışanın “Polise şikayet edeceğiz” uyarısı üzerine Bülent Eczacıbaşı’nın “Et” yanıtını vermesinin ardından Bülent Eczacıbaşı’nın silahlı adamları ve Oya Eczacıbaşı, komşu şantiyedeki çalışanın elindeki telefonu zor kullanarak aldı ve görüntüleri silmeye başladı. Yaşanan kısa arbedenin ardından bu şantiye baskını esnasında kayıtların silindiğine emin olan Eczacıbaşı ve silahlı korumaları şantiye alanını terk etti.Bu Haber 03.09.2021 - 21:40:28 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Mehmet Kocatekin 04.09.2021 - 09:49

    Yahu böyle şantiye baskınımı olur adam şortuyla gelmiş bakınıyor gürültü yapmayın diyecek birilerini arıyor?? TV'de mi seyretmiyorsunuz. Bırakın bu işleri :)))) gerçekten komiksiniz.

  • misafir 04.09.2021 - 02:49

    tek bir soru...devlete rağmen yerel yönetimlerin kararına rağmen bu işgal ve bu olayları yapma gücünü kimden kimlerden ve nerelerden alıyor..eğer bu sözleri söylemişlerse .“Biz ister çıkarız ister çıkmayız, kimse bir şey yapamaz bize” diyebilme güvencesini nereden ve kimlerden almışlar...bu tür söz ve eylemler devlet ve yerel yönetimleride şaibe altına alır...devlet yönetimleri bu olayıda çözecektir mutlaka...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.