Her 4 işçiden birini işten çıkaracak, uçak sayısını 38'e düşürecek

Her 4 işçiden birini işten çıkaracak, uçak sayısını 38'e düşürecek
Alman Lufthansa'nın kontrolündeki Brussles Airlines, toplam iş gücünün yüzde 25'inin işine son verceğini, filosunu ise yüzde 30 küçülteceğini duyurdu.


TurizmGüncel

Brüksel'deki hava trafiğinin yüzde 40'ını gerçekleştiren Brussles Airlines, Covid-19 nedeniyle 'önemli ve vazgeçilmez önlemler' tedbirlerini açıkladı.

21 Mart'tan bu yana tüm uçakları yerde yatan şirket, istihdam ettiği toplam personelin 1000'ini (yüzde 25) işten çıkaracağını ve filosundaki uçak sayısını 54'den 38'e düşüreceğini duyurdu. Şirket ayrıca, uçtuğu destinasyon sayısını da azaltacak.

Brussles Airlines CEO'su Dieter Vranckx, ''Mevcut krizi atlatmak ve gelecekte rekabetçi bir pozisyonda bulunmak için yeniden yapılanmaya acilen ihtiyaç var.'' dedi.

Brussles Airlines'ın, söz konusu 'tasarruf' tedbirleriyle ilgili olarak Belçika hükümeti ve sendikalarla görüşme halinde olduğu açılandı. Brüksel hükümetinin konuyla ilgili olarak, ana şirket konumundaki Lufthansa ile de görüştüğü ve şirketten yazılı garanti talep ettiği öğrenildi.Bu Haber 14.05.2020 - 17:56:08 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.