Bodrum’un hedefinde 250 milyonluk Rusya pazarı var

Bodrum’un hedefinde 250 milyonluk Rusya pazarı var
Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İstanbul'da gerçekleştirilen "Yerel Yönetimler ve Turizm Zirvesi"ne katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 250 milyonluk Rusya pazarının hedeflerinde olduğunu söyledi.

CHP’nin düzenlediği "Yerel Yönetimler ve Turizm Zirvesi"nde konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Rusya ve Rusça konuşulan ülkelerde Bodrum’un tanıtılmasına yönelik temaslarda bulunmak üzere Rusya’ya gittiğini belirtti.

250 milyonluk Rusya pazarı hedefimizde

Rusya’daki temasları sırasında Bodrum’daki yatırım ve turizm olanaklarını anlattıklarını ve bir dizi görüşmelerde bulunduklarını anlatan Ahmet Aras, “Bizim turizm kenti olarak hedefimiz sadece Rusya değil, Rusça konuşan tüm ülkelerdir. Bu da yaklaşık 250 milyonluk nüfusuyla Bodrum için çok önemli ve kesinlikle geliştirilmesi gereken bir pazar. Rusya ile Bodrum arasındaki bağları güçlendirmek adına, Bodrum’un doğasını, tarihini, kültürünü, gastronomisini ve elbette yatırım olanaklarını her platformda tanıtmaya çalışıyoruz. Özellikle başlattığımız kırsal kalkınma hamlesinin, agro-turizme dönüşmesini ve Bodrum’un tarım turizmi potansiyelinin artmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Geçerliliğini yitirmiş tanıtım faaliyetleri yerine...

Bodrum’u alışılagelmiş ve geçerliliğini yitirmiş tanıtım faaliyetleri yerine, çağın ve teknolojinin getirdiklerinden faydalanacak yeni bir Turizm Tanıtım Stratejisi ile tanıtmaya başladıklarını anlatan Aras, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı-BOTAV işbirliğinde başlatılan çalışmalar hakkında, “Bodrum’da turizm ekonomisini geliştirmek amacıyla doğru bir planlama yaparak bunu hayata geçiriyoruz. Bu planlamada başta altyapı sorunlarını çözüme kavuşturmak olmak üzere, kenti özgün dokusuna uygun hale getirmek ve Bodrum’u sahip olduğu tüm değerleriyle tanıtmak var. Turizmi çeşitlendirerek Bodrum’un sıkışıp kaldığı üç aylık sezonu, ilk aşamada 6 aya çıkarmayı hedefliyoruz. Karia coğrafyasının başkenti olan Bodrum’u; tarihiyle, kültürüyle, antik kentleriyle, müzeleriyle, tarımıyla, iklimiyle ve gastronomisiyle anlatacağız. Bodrum’u üst gelir grubu misafirlerimizin tercih ettiği bir destinasyon haline getireceğiz. Bunun için öncelikle hava ve deniz yolu ile Bodrum’a ulaşım olanaklarını geliştireceğiz.” bilgilerini paylaştı.

Görüşmeler verimli geçti

BOTAV Genel Koordinatörü Serkan Ceylan ile birlikte Rusya’ya giden Başkan Aras, burada bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk olarak THY Moskova Ofis Direktörü Turan Yardımcı ve Rusya Federasyonu Parlamentosu-DUMA’yı ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türk-Rus Dostluk ve İşbirliği Komisyonu üyeleriyle de bir toplantı gerçekleştirdi. Rus Parlamanterler Dimitriy Salvayev ve Anton Yurevich Mozorov tarafından ağırlanan Başkan Aras, kadim tarihi ve zengin kültürü ile Bodrum’un Rus misafirler için benzersiz bir destinasyon olduğunu anlatarak Bodrum’un Rusya’daki tanıtımı ile ilgili yol haritası hakkında görüş alışverişinde bulundu, desteklerini istedi.Bu Haber 21.12.2019 - 09:21:32 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.