Bodrum'da yerli turist 3'te 1 azaldı, yabancı sayısı %23 arttı

Bodrum'da yerli turist 3'te 1 azaldı, yabancı sayısı %23 arttı
Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı-BOTAV, Bodrum’a bu yaz sezonunda havayolu ile gelen ybancı turist sayısında, bir önceki yıla göre yüzde 23,34’lük bir artış olduğu, yerli turist sayısının ise yüzde 30 azaldığı belirtildi.


Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı'nın (BOTAV) Muğla Emniyet Müdürlüğü ile Milas–Bodrum Havalimanı Şube Müdürlüğü’nden derlediği bilgilere göre, 2019 yılı haziran ayı sonu itibariyle yurtdışından giriş yapan yolcu rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,34 artış yaşandı.

2019 yılında İngiltere, Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Fransa, Azerbaycan, İsrail, Çekya, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, İsveç, Litvanya, Sırbistan, İrlanda, İtalya ve Kazakistan’dan gelen turist sayılarında artış olurken, Almanya’dan gelen turist sayısında ise 2018 yılının aynı döneme göre azalma yaşandı. Bodrum'a deniz yolu ile giriş yapan turist sayısında da bir önceki yıla göre yüzde 6,69'luk bir artış meydana geldi.

Yurtdışından gelenlerin sayısındaki artış turizmcileri sevindirirken aynı dönemde, Bodrum’a gelen yerli turist sayısında ise yüzde 30 civarında azalma oldu.

Öte yandan, 2019 yılında Bodrum’da bulunan yatak kapasitesine 2 bin 200 yatak daha ilave edildiği bildirildi.

İngiliz tatilci arasında en çok başvurulan bilgi kaynaklarından biri ise yüzde 26 ile online yorumlar. Tatil tercihinde popülerliği en az olan medya aracı ise yüzde 6 ile radyolar.Bu Haber 16.07.2019 - 15:19:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.