Bentour’dan acentelerle ilgili yeni uygulama

Bentour’dan acentelerle ilgili yeni uygulama
Türkiye spesiyalisti Bentour, acentelerle olan bağını güçlendirmek içi yeni adımlar attı.

Bentour Reisen, bundan sonra provizyon ödemelerini acentelere doğrudan gerçekleştireceğini açıkladı. Acente partnerlerine kriz döneminde destek olabilmek adına komisyon ödeme uygulamasını değiştirdi. Yapılan ilk rezervasyonla beraber yüzde 11 ve çoğu zaman bu oranlara ilave olarak kademe ve süper komisyon gibi hak edişleri seyahat tarihinden önce ödeyen şirket, buna ilave olarak ödeme mantığını seyahat acentelerinin lehine değiştirerek, tüketici ödeme yaptığı anda komisyonun bir bölümünü acenteye ödeyecek.

Bentour CEO su Deniz Uğur, ‘’Likidite bu zor dönemlerde tur operatörlerinin yanı sıra seyahat acenteleri için de önem arz etmekte. Biz burada partnerlerimize destek olmak istiyoruz. 30 Haziran tarihine kadar yapılacak tüm yeni rezervasyonlarda tüketicinin ön ödemesine göre seyahat acentelerine provizyon ödemelerini gerçekleştireceğiz“ dedi.

COVID 19 krizin turizmi etkilemeye başladığı günlerde kamuoyunda bahsi geçen ‘erteleme kupon’ konusunda da aynı stratejiyi takip edecek olan Bentour Reisen, kuponlara istinaden komisyon ödemeleri gerçekleştirecek. Tüketici iptal olan bir seyahatin ertelemesini kabul ettiği takdirde, erteleme kuponun değerine göre Bentour Reisen acenteye komisyon ödemelerini anında gerçekleştirecek.Bu Haber 22.04.2020 - 18:00:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.