''Temmuz başında başlıyoruz''

''Temmuz başında başlıyoruz''
Avrupa’da vatandaşları için 2020’e yaz tatilinin mümkün olacağına ilişkin beklentiler giderek yükseliyor. Bentour CEO’su Deniz Uğur, temmuz ayının başında operasyonlara başlayacaklarını açıkladı.

rkiye’de misafire maksimum güvenlik sağlanacaktır

Alman Seyahat Birliği (DRV) Siyaset ve Yurtdışı Kurulunun aktif üyesi olarak Türkiye'deki ilgili kurumlar ile yoğun görüşmeler sürdürdüklerini ifade eden Deniz Uğur, ‘’Buna göre Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın oluşturmuş olduğu geniş kapsamlı tedbir planı ülkemize gelecek olan misafirlere maksimum güvenliği sağlayacaktır. Ayrıca havayolu şirketleri de önümüzdeki yaz sezonu için iyi hazırlanıyorlar. Havacılıkta uçak yolculuğunda güvenliği sağlayacak tam detaylı konseptler mevcut“ dedi.

rkiye’deki tesisler geniş alanlar üzerine kurulu

rkiye’deki objektif koşulların yaptığı değerlendirmeyi desteklediğini kaydeden Deniz Uğur, ‘’Örneğin ülkemizdeki tesislerin geniş alanlı inşa edilmiş olmaları sayesinde, sosyal mesafe kuralı misafirlerin hareket alanlarını fazla kısıtlamadan daha kolay uygulanabiliyor. Türkiye’nin ağlık standardı da diğer tatil ülkelerine göre daha yüksek. Tıbbi müdahale konusunda Türkiye en iyi 10 ülke arasında gösterilmekte.’’ diye konuştu.

Kesin kurallar var

Bakanlık tarafından açıklanan 131 maddelik ‘Sağlıklı Turizm Sertifikasyon Programı’nın otele giriş işleminden, odalara, havuzlardan ve restoranlardan animasyon, yiyecek/içecek, geri dönüşüme kadar yelpazede alınan tedbirleri kapsadığını kaydeden Uğur, ‘’Düzenli olarak çeşitli alanların ve nesnelerin dezenfekte edilmesi konusunda programda yönergeler belirlenirken, personeller için de maske kullanımı gibi bir çok kesin kural bulunmakta. Örneğin personel lojmanlarında aile fertleri dahil olmak üzere dışarıdan kesinlikle misafir kabul edilmeyecek.’’ şeklinde konuştu.

Tatilimi Türkiye’de geçirmeyi planlıyorum

Havayolu şirketlerinin, otellerin, incoming acentelerinin ve Bakanlığın aldığı tedbirlerle, Türkiye ye gelen misafirlerin bu yaz güzel ve dinlendirici bir tatil geçireceklerini belirten Deniz Uğur, kendi tatil planlaması ile ilgili „Her yıl olduğu gibi bu yıl da ailem ile tatilimi Türkiye’de geçirmeyi planlıyorum“ dedi.

Bentour Reisen yetkilileri ayrıca, başta Türkiye ağırlıklı çalışan seyahat acentelerinde olmak üzere, Türkiye’ye dönük talepte şimdiden bir artış olduğunu açıkladı.Bu Haber 15.05.2020 - 09:33:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Esnaf DOstu Turizmciler - 16.05.2020 - 11:04

    Lütfen turistleri bir otobüse doldurup magaza magaza gezdırmekten vazgecın. onun yerıne onların elıne harıta verın ve ören yerlerini kendileri gezsinler. ister otobüs ile ister araç kiralayarak kendileri gezsinler. günlük bir tur düzenleyin nerelere gidebileceği konusunda ve onlarda mutlaka araç kiralayarak kendileri gidecektir.

  • İbrahim Türk - 15.05.2020 - 09:00

    Sevgili Bentour yönetici ve tur rehberleri, bu güzel haber biz turizm de esnaflık yapan insanlarıda çok sevindirdi, sizden beklentim artık hep bana demeden ki buna vatanperverlik de diyebilirsiniz şu an zorda olan her turizm sektörünü de düşünmeniz, herşey otelde başlayıp orada bitsin stratejisi uygulayan rehberlerinizi uyarın vicdanlarıyla çalışıp helal para kazansınlar, bu önerim sizler içinde geçerli, parayı veren düdüğü çalar gibi ahlaksız bir düşünceden uzak durup turizmle ilişikli tüm çevre sektörleride göz ardı etmeyin, saygılar

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.