Balear Adaları'ndaki seyahat acenteleri tam bir çöküşün eşiğinde

Balear Adaları'ndaki seyahat acenteleri tam bir çöküşün eşiğinde
Gelirlerinin yüzde 95'ini kaybeden İspanya'nın Balear Adaları'ndaki seyahat acentelerinin tam bir çöküşle karşı karşıya olduğu belirtildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İspanya'nın özerk Balear Adaları'nda faaliyet gösteren seyahat acentelerinin gelirlerinin yüzde 95'ini kaybettiği ve tam bir çöküşle karşı karşıya olduğu belirtildi.

Balear Adaları Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Francesc Mulet, ''Mart ayından bu yana Mallorca, Minorca, Ibiza ve Formentera'daki seyahat acentelerinin yüzde 30'u kapandı. Durum çok ciddi ve turizmin haziran ayına kadar başlamayacağı öngörülüyor.'' dedi.

Balear Adaları'ndaki seyahat acentelerinin tam bir çöküşle karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Mulet, turizm hareketinin geri dönmesinin beklenmediği ocak, şubat ve mart aylarında daha fazla acentenin kapanacağını ve daha fazla insanın işsiz kalacağını ifade etti.

Durumun çok karmaşık olduğunu belirten acenteler hükümetin desteklerinin yetersiz olduğunu, acentelere doğrudan yardım sağlanması gerektiğine işaret ediyor.Bu Haber 04.01.2021 - 17:20:25 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.