Azur Air, Ukrayna’dan Dalaman’a sezonun ilk turist kafilesini getirdi

Azur Air, Ukrayna’dan Dalaman’a sezonun ilk turist kafilesini getirdi

Azur Air, Ukrayna’dan Dalaman’a sezonun ilk turist kafilesini getirdi.


Türkiye ile Ukrayna arasında yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ara verilen uçuşlar yeniden başladı. Bu kapsamda, Ukrayna’dan Dalaman’a ilk turist kafilesi de geldi.

Başkent Kiev’den 183 yolcusuyla hareket eden Azur Air Hava Yolu’na ait yolcu uçağı, Dalaman Havalimanına indi, Ukraynalı turistlerin bu sezon ilk kez geliyor olması nedeniyle pistteki itfaiye ekipleri "su takı" gösterisi sundu. Uçaktan inen yolculara “Türk Lokumu” ikram edildi.

İngiltere uçuşları 18 Temmuz’da başlıyor

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ukrayna dost ve kardeş bir ülke. İki ülke arasında uçuş yasaklarının kalkmasının ardından Azur Air Hava Yolu'na ait yolcu uçağı 183 yolcusuyla bugün Dalaman'a geldi.

Hamdi Güvenç

Havalimanına uçuşlar bundan sonraki dönemde de devam edecek. Ukrayna, İngiltere ve Rusya'dan sonra bizim üçüncü kaynak ülkemiz. Ukrayna ile aramızdaki dost ve kardeşlik ilişkileri uzun zamandır devam ediyor. Aynı zamanda Ukrayna'nın Dalaman'da fahri konsolosluklarını da yapıyoruz.

Muğla'nın en büyük kaynak pazarı ise İngiltere. Bu ülkeden 22 şehirden uçak kalkıyor. Yasakların kalkmasıyla hava koridoruna Türkiye'de dahil edildi. İngiltere'nin büyük tur şirketleri 18 Temmuz'dan itibaren Dalaman Havalimanına uçuşlara başlayacak. 2021 için de tüm pazarlar da artışlar bekliyoruz”Bu Haber 04.07.2020 - 19:41:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.