Aydın Karacabay: Kısa Çalışma Ödeneği haziran sonuna kadar uzatılsın

Aydın Karacabay: Kısa Çalışma Ödeneği haziran sonuna kadar uzatılsın
İTO 16'ncı Oteller Komite Başkanı ve Meclis Üyesi Aydın Karacabay, 31 Mart’a kadar son kez uzatılan Kısa Çalışma Ödeneğinin haziran sonuna kadar devam etmesi gerektiğini belirtti.


İTO 16'ncı Oteller Komite Başkanı ve Meclis Üyesi Aydın Karacabay, pandemi döneminde işletmeleri ve çalışanları desteklemek amacıyla uygulanan Kısa Çalışma Ödeneğinin haziran sonuna kadar uzatılması gerektiğini belirtti.

En az haziran sonuna kadar uzatılmalı

Geçtiğimiz hafta yapılan kabine toplantısının ardından Kısa Çalışma Ödeneğinin 31 Mart’a kadar ve son kez uzatıldığını hatırlatan İstanbul Ticaret Odası (İTO) 16'ncı Oteller Komite üyeleri, bu karardan en çok konaklama sektörünün etkileneceğini ifade etti. Otellerin daha fazla zarar görmemesi ve çalışanların işini kaybetmemesi için, sektörel olarak Kısa Çalışma Ödeneği kararın yeniden gözden geçirilmesi çağrısında bulunan komite üyeleri, Kısa Çalışma Ödeneği’nin sektörel olarak en az bu yılın haziran ayına kadar uzatılması yönündeki taleplerini, ilgili merciler nezdinde girişimlerde bulunması için İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç’e iletti.

Aydın Karacabay: Krizden en son çıkacak sektör turizm

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İTO 16'ncı Oteller Komite Başkanı ve Meclis Üyesi Aydın Karacabay, “Küresel boyuttaki söz konusu krizden ilk etkilenen turizm, uluslararası yayınlarda da ortaya konduğu üzere, krizden en son kurtulacak sektör olarak belirtiliyor. Sektörümüz, devletimizin istihdam yükünün büyük bir kısmını karşılıyor. Pandeminin yaratmış olduğu tüm olumsuzluklara rağmen de, sağlanan desteklerle varlığını devam ettirmeye çalışıyor. Bunda devletin sağlamış olduğu desteklerin payı büyüktür. Pandeminin sektörümüze olan etkilerini göz önünde bulundurularak, komitemizin 2021 yılı iş program talepleri arasında, kısa çalışma ödeneğinin 2021 yılının ortalarına kadar devam etmesi yer alıyor” dedi.Bu Haber 23.02.2021 - 10:39:47 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Arif 23.02.2021 - 01:28

    Patronlar olarak tabikide işçiye 1krs dahi vermek istemezsiniz,ne kadar geç o kadar iyi dersiniz..yahu zaten kaç kadrolu işçisi var ki patronların.çoğu calısan askı personeli zaten.oteli geç acarsın olur biter, onlara parayı devlet veriyor zaten .çalıştırdığınız 3 ,5 kadrolu elamana da para vermemek için bin takla atıyorsunuz bee..ha işten çıkarırız diyorsunuz ya onu aslında istemiyorsunuz çünkü tazminat vermek de istemiyorsunuz.Allah aşkına gözünüz doysun artık yaa,inşallah kçö uzamazda sizde isteyen kadrolu personeli atarsınız işten.tabi tazminat parası uykularınızı kaçırabilir o başka bir durum...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.