Avustralya Türk büyükelçiyi çağıracak

Avustralya Türk büyükelçiyi çağıracak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çanakkale Zaferinin yıldönümünde yaptığı konuşma nedeniyle Avustralya Başbakanının, Türkiye'nin Canberra Büyükelçisini çağıracağı belirtili.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison'un, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çanakkale Zaferinin yıldönümünde yaptığı konuşma nedeniyle Türkiye'nin Canberra Büyükelçisini çağıracağı belirtildi. Marisson, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin rencide edici olduğunu dile getirdi.

Erdoğan ne demişti?

Çanakkale savaşlarının yıldönümünde konuşan Erdoğan şu ifadelerini kullanmıştı:

"Çanakkale'den 104 yıl sonra bir kez daha sesleniyor ve diyoruz ki, mesajınızı aldık. Hislerinizi de niyetinizi de anladık. kininizin, nefretinizin canlı olduğunu anladık. Bir teröristin ortaya çıkarak 50 Müslümanı öldürmesinin ne olduğunu anladık. Aldığımız nefesi bize çok gördüğünüzü anladık. Biz buradayız, biz Çanakkale'deyiz. 1000 yıldır buradayız, kıyamete kadar da burada olacağız. İstanbul'u Konstantinapol yapamayacaksınız. Dedeleriniz geldiler, burada olduğumuzu gördüler, kimi ayakta kimi tabutta geri döndüler. Aynı niyetle gelecekseniz sizi de bekleriz. Sizleri de dedeleriniz gibi uğurlayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın."Bu Haber 20.03.2019 - 09:47:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.