Arap iş adamından Alman tur operatörüne 100 milyon € yatırım

Arap iş adamından Alman tur operatörüne 100 milyon € yatırım

Alman tu operatörü FTI, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Abu Dhabi Development Holding'den 100 milyon euroluk yatırım aldı.


2014 yılında Mısırlı iş damı Samih Saviris'in yatırım yaptığı Alman tur operatörü FTI, bu sefer de Abu Dhabi merkezli Abu Dhabi Development Holding'in (ADDH) şirkete 100 milyon euro yatırım yaptığını duyurdu. Kurulan ortaklıkla, Abu Dhabi'ye giden ziyaretçi sayısının arttırılmasının hedeflendiği kaydedildi.

FTI'a 100 milyon euro yatırım yapacak

Yapılan anlaşmaya göre iki şirket İngiltere, Almanya ve Fransa başta olmak üzere, Avrupa pazarlarından Abu Dhabi'ye giden ziyaretçi sayısını arttırmaya odaklancak. Anlaşma çerçevesinde ADDH, tur operatörlüğü, destinasyon yönetimi, otel portföyü ve satış ağı da dahil olmak üzere önemli turizm alanlarında dikey entegrasyon stratejisinin geliştirilmesine destek olmak amacıyla FTI'a 100 milyon Euro yatırım planladı.

Suwaidi: Petrol dışı ekonomiyi geliştirme stratejimizle uyumlu

ADDH CEO'su Mohamed Al Suwaidi, “FTI Grubu ile olan stratejik ortaklığımız, Emirlik’ in turizm sektöründeki gelişimini desteklemek için Abu Dhabi Hükümetinin stratejisi ile uyumlu olarak kararlılığımızı yansıtıyor. İşbirliği, yalnızca Abu Dhabi’nin sürdürülebilir turizm sektörünü geliştirmek için birçok fırsat yaratmakla kalmayıp, aynı zamanda Abu Dhabi’ nin petrol dışı ekonomisine yönelik sektörleri geliştirme konusundaki misyonumuzla da uyumlu olacak.’ yorumunda bulundu.

Gunz: Heyecan verici bir ortaklık

FTI Group CEO'su Dietmar Gunz ise, “BAE'de neredeyse on yıl boyunca küresel bir oyuncu ve operasyonel varlığa sahip bir tur operatörü olarak, Emirlik' in en büyük holding şirketlerinden biri olan ADDH ile, Abu Dhabi'nin turizm fırsatlarını müşterilerimize daha iyi tanıtacak, geniş kapsamlı bir anlaşma imzalamaktan gurur duyuyoruz. ADDH, otel portföyü, fuar, havacılık, kültür ve medya sektörlerindeki varlığı ile FTI grubu için heyecan verici bir ortak ve bu da, nihai müşteri deneyimi için yeni bir özel tatil paketi tasarlamamıza olanak sağlayacak.” dedi.

''Uzun dönemli genişleme stratejimizin bir parçası''

Meeting Point International Group şirketinin CEO’su, Roula Jouny: ‘’Abu Dhabi giderek büyüyen bir turizm pazarı olarak şirketimizin uzun vadeli genişleme ve konsolidasyon stratejisinin bir parçası oldu. Önümüzdeki aylarda, BAE ye olan taahhüdümüzün açık bir göstergesi olarak, ilk tam donanımlı hizmet verecek olan ofislerimizi Abu Dabi’de açacağız.’’ ifadelerini kullandıBu Haber 17.12.2019 - 15:03:58 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.