'Antalya'daki otelin Rus sahibi 15 kişiyle tesisi bastı' iddiasi

'Antalya'daki otelin Rus sahibi 15 kişiyle tesisi bastı' iddiasi

Antalya’da işletmede bulunan bir otele, otelin sahibi tarafından 15 kişiyle baskın düzenlendi. Otelin kirasını ödeyemeyen işletmeci ile iki çalışanın, baskın yapanların işkencesine maruz kaldığı ileri sürüldü.


Antalya-Olympos bulunan bir otele, otelin Rus sahibi ve yanındaki 15 kişi tarafından baskın düzenlendiği bildirildi. Rus vatandaşı G.A.’ya ait oteli 5 aylığına kiralayan Orhan Kaplan isimli işletmecinin pandemi nedeniyle işlerinin kötü gittiği ve mülk sahibini arayarak sözleşmeyi uzatmak istediği ileri sürüldü.

İşletme sahibinin teklifi reddettiği ve Kaplan’dan oteli derhal boşaltmasını istediği, Kaplan’ın ise 15 gün süre talep ettiği kaydedildi. G.A.’ya oteli 15 günden önce boşaltamayacağını, hukuka başvurmasın söyleyen Kaplan’ın, G.A. ve beraberindeki 15 kadar kişinin saldırısına uğradığı belirtildi.

Oteli basan grubun, işletmeci Orhan Kaplan ve 2 çalışanı yere yatırarak el ve ayaklarını plastik kelepçe ve bantla bağladığı ve bu esnada darp ettiği ileri sürüldü. Tesiste konaklayan misafirlerden birinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarmanın, Kaplan ve iki çalışanı elleri ve ayakları bağlı halde bulduğu bildirildi. Kaplan tedavi için hastaneye götürülürken, saldırganlar ise jandarma karakoluna götürüldü. Saldırganlar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Konaklayan turistler ve darp raporu alan çalışanlar ile Kaplan otele gelerek, kendilerini darbeden kişilerden şikayetçi oldu.

Oteli basab kişilerin, Orhan Kaplan ve iki personeşine dakikalarca işkence yaptığı da iddia edildi.Bu Haber 23.10.2020 - 13:06:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.