Antalya'da Rus turist koronadan hayatını kaybetti

Antalya'da Rus turist koronadan hayatını kaybetti

Antalya'da Rus turistin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Rus turistin Antalya'da koronavirüsten öldüğü belirtildi. Moskovsky Komsomolets gazetesi söz konusu iddiayı, hayatını kaybeden kişinin eşinin iddialarına dayandırdı.

Daha sonra konuyla ilgili Rus haber ajansına konuşan Rusya'nın Antalya Başkonsolosluğu, olayı doğruladı. Rusya'nın Antalya Başkonsolosluğu, ''Rus vatandaşının koronavirüs nedeniyle Antalya'da hayatını kaybettiği doğru. Yerel otoriteler ve sigorta şirketi ile birlikte, hayatını kaybeden kişinin cesedini  Rusya'ya göndermek için gerekli adımlar atılıyor.'' dedi.

Moskovsky Komsomoletsi, ölen kişinin eşinin, ''sigorta şirketi 2 bin dolarlık hastane masrafını karşılamadığı için rehin durumdayım'' dediğini yazdı. Rus konsolosluğu ise, konunun kendilerini ilgilendirmediğini, sigorta yapan ile yaptıran arasında olduğunu belirtti.

2 Ekim'de hastaneye yatırıldı

Haberde yer alan detayalara göre, 25 Eylül'de evlilik yıl dönümü için Antalya'ya Rus çift, bir süre sonra ateşlerinin yükseldiğini ve koku alamadıklarını fark ettiler, Klima çarptığını düşünen çift, ilk etapta hastaneye gitmek yerine antibiyotik alarak iyileşmeye çalıştı. Ancak durumları kötüleşmeye başlayınca 2 Ekim'de hastaneye gittiler. Hastanede, her ikisinin de PCR testi pozitif çıktı.

''Kocanız ciğerlerinin sadece yüzde 1'ini kullanabiliyor''

Kocasının hastaneye yatırıldığını ve iki kişilik bir odada tedaviye alındığını kaydeden Nina isimli kadın, 7 Ekim'de kocasının nefes alma güçlüğü çektiğini ve vantilatöre bağlandığını kaydetti. Kocasının 117 kilo ve şeker hastası olduğunu ifade eden Nina, 27 Ekim'de doktorların kendisini, ''kocanız sadece ciğerlerinin yüzde 1'ini kullanabiliyor'' dediğini belirtti.

Otelde enfeksiyon kapmanın mümkün olduğunu ileri süren Nina, otelin eldiven maske sağladığını ancak turistlerin çoğunun bunları kullanmadığını söyledi.

''Sigorta şirketi hastane masraflarını ödemiyor''

Başkurtya'da yaşayan Nina'nın hastane parasını ödeyemediği için şu anda rehine durumunda olduğu ileri sürülen haberde, sigorta şirketinin 2 bin dolarlık hastane faturasını ödememekte direndiği ileri sürüldü. Hayatını kaybeden Sergei ismindeki Rus turistin cenazesinin ülkesine gönderildiği belirtildi.Bu Haber 30.10.2020 - 09:40:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.