Anıl Sözen: İspanya’nın kalesi İngilizler Türkiye’ye kaymaya başladı

Anıl Sözen: İspanya’nın kalesi İngilizler Türkiye’ye kaymaya başladı

Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan savaş, özellikle Antalya’da yer alan turizmcileri tedirgin ederken, bölgede yaşanan pazar değişimi ise turizmcileri umutlandırmaya başladı. Bölgede özellikle İngiliz pazarı ve Avrupa pazarında gözle görülür bir artış var.


Alanya-Türkler'de yer alan Haydarpasha Palace Otel yönetim kurulu üyesi ve operasyon müdürü Anıl Sözen, 15 Mart itibarı ile sezona başladıklarını belirtirken, son dönemde özellikle İngiltere pazarı başta olmak üzere Avrupa pazarından yoğun ilgi gördüklerini söyledi.

“İngiliz ve Avrupa pazarları iyi gidiyor”

Rusya ve BDT pazarlarından haziran ayı itibarı ile bir hareketlilik beklediklerini söyleyen Anıl Sözen “Şu an için belki makinenin çarkları hızlı dönmüyor. Ama her şeye rağmen istihdamımızı koruyoruz. Kaliteli bir hizmet veriyoruz. Avrupa pazarından da oldukça memnunuz. Haziran itibarı ile Rusya, BDT pazarında da makinenin çarkları dönmeye başlayacak. Buna inanıyoruz. Rasyonel olarak da global konjonktür izin verdiği taktirde rakamlar bunu gösteriyor. Karamsar değilim. Gayet umutluyum. Haziran itibarı ile güzel bir sezon bizi bekleyecek. Buna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Genç bir İngiliz, otelimize 55 günlük rezervasyon yaptırdı”

İngilizlerin son dönem yoğun ilgisini de değerlendiren Anıl Sözen “İspanya’da 18 milyonluk bir İngiltere pazarı var. İspanya’nın kalesi olan İngilizler Türkiye’ye kaymaya başlıyor. Şu anda belki İspanya’ya göre daha ucuz bir destinasyonuz. Oradaki 1200 euroluk tatil paketlerini burada 800-850 dolara veriyoruz. Ama inanıyoruz ki, bu rakamlar artacak. Fiyat, kalite, performans grafiği Türkiye’ye doğru dönecek. İngilizlerin tercihinde belki bu etken ama bir o kadar bizim kaliteli hizmet vermemiz, ürün pazarlamamız da önemli. Bu markayı doğru yönettiğimizde, bu pazar daha da büyüyecek. Örneğin, genç bir İngiliz, otelimize 55 günlük rezervasyon yaptırdı. İki çocuğu ile birlikte burada konaklayacak. Parası da değerli olan bir misafir portföyü. İstihdamımızı da bizi de destekliyor ve her zaman güzel işler yapmamıza yol açıyor.” diye konuştu.Bu Haber 18.04.2022 - 15:35:35 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.