Anı Tur 'trend topik' oldu, Çilsal sosyal medya hesaplarını kapattı

Anı Tur 'trend topik' oldu, Çilsal sosyal medya hesaplarını kapattı
Pazar gecesi Twitter'da Anı Tur ile ilgili #Anıturçamurayatma hashtagı ile binlerce tweet atıldı. Anı Tur'un işten çıkardığı çalışanların kuduğu @Anituremekcisi tarafından başlatılan hashtaga, kısa sürede binlerce tweet atılıdı.

TurizmGüncel

Geçtiğimiz günlerde işten çıkardığı personelden bir temsilci ile görüşen Anı Tur yetkilileri, cuma günü işçilerin tüm hakedişlerinin ödeneceği sözünü vermişti.

Ancak şirketin bu sözünü yerine getirmediğini belirten çalışanlar, sosyal medya sayfası Twitter'dan #Anıturçamurayatma hashtagı ile bir kampanya başlattı.

8 BİNİN ÜZERİNDE TWEET ATILDI

Kısa süre içinde binlerce tweet atılan hashtag, Tükiye gündeminde ikinci sıraya kadar yükseldi. Kampanya sonrası Veli Çilsal'ın Facebook ve Twitter'daki hesaplarını kapattığı belirtildi. Twitter'da #Anıturçamurayatma hashtagı ile 8 binin üzerinde tweet paylaşıldı.

İŞÇİLERİN AVUKATI BUGÜN YÖNETİMLE GÖRÜŞECEK

Öte taraftan, bugün işçilerin avukatlarının Anı Tur genel merkezine giderek şirket yönetimi ile bir görüşme gerçekleştireceği belirtildi. Açıklama yapan işçiler, hak edişlerinin tamamının ödenmesinin ardından eylemi sonlandıracaklarını belirtti.

anitur_hashtag2

anitur_hashtag

anitur_hashtag1Bu Haber 01.10.2018 - 10:00:40 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.