12 milyar dolar devlet yardımı istiyor

12 milyar dolar devlet yardımı istiyor
American Airlines, devletten 12 milyar dolar yardım talebinde bulanacağını açıkladı.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Filosunda bulunan 932 uçakla 50 ülkede 350 noktaya uçuş yapan American Airlines, koronavirüs nedeniyle devletten 12 milyar dolar yardım talebinde bulundu. Şirket tarafından çalışanlara gönderilen mesajda, yardım alınması durumunda en kötü senaryoda bile ayakta kalınabileceği belirtildi. American Airlines'ın çalışanlara 'gönüllü izin' veya 'erken emeklilik' seçenekleri de sunduğu kaydedildi.

ABD Kongresi'nde kabul edilen 2.2 trilyon dolarlık koronavirüs paketinin 50 milyar dolarının hava yolu şirketlerine ayrıldığı belirtiliyor. 50 milyar dolarlık bir dilimin ise, 30 Eylül'e kadar işçileri işten çıkarmamaları şartıyla kredi olarak verileceği ifade edildi.

''En kötü senaryoda bile...''

American Airlines CEO'su Doug Parker ve Başkanı Robert Isom, söz konusu yardımın hem istihdamı koruyacağını hem de hava yolu American Airlines'ın operasyonların devam etmesini sağlayacağını belirtti. Açıklamada, ''Bu fona başvurmayı planlıyoruz. Yararlanacağımız fon ve sahip olduğumuz yüksek nakit pozisyonu, gelecekteki en kötü senaryoda bile ayakta kalmamızı sağlayacak.'' ifadeleri kullanıldı.Bu Haber 31.03.2020 - 12:11:51 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.