Almanya'dan Lufthansa'ya 9 milyar euro destek iddiası

Almanya'dan Lufthansa'ya 9 milyar euro destek iddiası
Almanya, koronavirüs salgını nedeniyle Lufthansa'ya 9 milyar euro destek verme kararı aldı.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Condor Hava Yolları'na 550 milyon euro daha destek vererek (Thomas Cook iflas ettiğinde 300 milyon euro daha destekte bulunmuştu) hava yolu şirketini kurtaran Almanya, şimdi de ülkenin milli hava yolu Lufthansa'da el attı.

Azınlık hisse hisse ve denetim kurulu üyeliği şartı

Business Insider'ın iddiasına göre Alman devleti, şirketin azınlığını kontrol etme ve denetleme kurulunda bir-iki koltuk alma karşılığında Lufthansa için 9 milyar euro (68.10 milyar TL) kurtama paketi hazırladı. Şirket içindeki kaynaklara dayandırılan haberde, Alman hükümetiyle Lufthansa'nın kurtarma paketi konusunda anlaştığı belirtilirken, Lufthansa CEO'su Carsten Spohr'un salı günü (bugün) Şansölye Angela Merkel ve Maliye Bakanı Olaf Scholz ile imzayı atma niyetinde olduğu belirtildi.

İddia yalanlandı: Henüz anlaşma yok

Haberde, anlaşmaya ilişkin olarak hükümet kanadının ve Lufthansa'nın açıklama yapmaktan kaçındığı belirtilirken, Financial Post'ta yer alan haberde, henüz üzerinde uzlaşılmış bir anlaşmanın olmadığı ileri sürüldü. Financial Post'a konuşan hükümet ve Lufthansa kaynakları, anlaşmanın henüz tamamlanmadığını söyledi.Bu Haber 28.04.2020 - 10:20:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.