Almanya seyahat pazarında durum gerginliğin de ötesinde

Almanya seyahat pazarında durum gerginliğin de ötesinde
Koronavirüs nedeniyle büyük bir bunalımla karşı karşıya kalan Alman seyahat acentelerinin yaptığı protesto gösterisi, beklenen etkiyi ortaya çıkarmayı başardı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya'da koronavirüs salgını nedeniyle duran seyahat sektörü, ülkede önemli bir iş kolu olan seyahat acenteciliğini zor durumda bırakmış, acenteler ülkenin 30 şehrinde ve kasabasında protesto gösterisi düzenleyerek yaşadıkları sıkıntıya dikkat çekmişti. Protesto gösterilerinde, hükümetin yardım sağladığı TUI ve Lufthansa gibi şirketlere dikkat çekilerek, turizmin bu şirketlerden ibaret olmadığı mesajı verilmişti.

Durum gerginlikten de öte...

Yapılan gösterilerin Alman hükümetinde beklenen etkiyi yarattığı belirtiliyor. Alman Haber Ajansı'nın (DPA) bildirdiğine göre, acentelerin yaptığı eylemler hükümette ciddi bir etki yarattı. Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiss'in federal hükümete 'seyahat sektörü için bir kurtarma fonu' önerdiği belirtiliyor. Thomas Bareiss, ''Seyahat sektörünün üzerindeki baskı her geçen gün atıyor. Durum gerginlikten de öte. Tur operatörleri ve seyahat acenteleri şu anda güvene ihtiyaç duyuyor.'' ifadelerini kullandı.

AB Komisyonu şirketleri ve çalışanları tehlikeye atıyor

Seyahat şirketlerinin kupon uygulamasına izin verilmesi konusunda Avrupa Komisyonunun ayak sürüdüğüne ve bir türlü karar almadığına dikkat çeken Thomas Bareiss, bu durumun şirketleri ve çalışanları tehlikeye attığını söyledi.

Almanya’nın geniş bir kurtarma paketi hazırlaması gerekir

Kupon uygulaması konusunda Avrupa Komisyonu'nda çoğunluk sağlanamaması durumunda Almanya'nın seyahat şirketleri için geniş bir kurtarma paketini devreye alması gerektiğini kaydeden Bareiss, bu şekilde şirketlerin ve tüketicilerin garanti altına alınabileceğini ifade etti.Bu Haber 02.05.2020 - 10:01:28 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.