Almanya seyahat acenteleri için kesenin ağzını açtı: Tam 24.6 milyar euro...

Almanya seyahat acenteleri için kesenin ağzını açtı: Tam 24.6 milyar euro...

Federal Almanya hükümeti, koronavirüs salgını nedeniyle mağdur olan seyahat acentelerine 24.6 milyar euro destek vermek için harekete geçti.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Koronavirüs nedeniyle büyük zorluk yaşayan seyahat acentelerine destek geliyor. Federal Almanya Ekonomi Bakanlığı, 'korona acil yardımı' ile ilgili olarak acentelerin başvurularını almaya başladığını açıkladı.

Yardıma ilişkin tüm bilgiler ve başvurular, Almanya'nın 16 eyaleti için ortak bir platform olan www.ueberbrueckungshilfe-unternehmen.de'de adesinde yapılabilecek. Söz konusu başvurular, şirketler adına vergi danışmanları ve denetçiler aracılığıyla yapılacak.

Küçük ve orta büyüklükteki acenteleri kapsıyor

Federal Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, acentelere dönük ilk yardımların temmuzun son haftasından itibaren yapılmasını beklediğini açıkladı. Küçük ve orta büyüklükteki acenteler içn oluşturulan yardımın toplamda 24.6 milyar euro ile sınırlı olacağını ve yapılacak yardımın çalılan sayısından bağımsız olacağını kaydetti.

Yardımdan faydalanmak isteyen acenteler, 18 Mart 2020'ye kadar yapılan rezervasyonlar ile bu tarihten itibaren Federal hükümetin seyahat uyarısı nedeniyle iptal edilen rezervasyonları ibraz edecek.Bu Haber 08.07.2020 - 17:25:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.