Almanya 31 ülkeye seyahat yasağını kaldırıyor, Türkiye listede yok

Almanya 31 ülkeye seyahat yasağını kaldırıyor, Türkiye listede yok
Almanya, korona sonrası normalleşme adımları çerçevesinde 31 ülkeye seyahat yasağını kaldırıyor, ancak Türkiye listede yok.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya hükümeti 15 Haziran'da toplam ülkeye seyahat yasağını kaldırıyor. Seyahat yasağının kaldırılacağı ülkeler, AB üyesi devletleri yanı sıra; İngiltere, İzlanda Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre'yi de kapsıyor. Almanya'nın 15 Haziran'da seyahat yasağını kaldıracağı ülkelerin arasında Türkiye yer almıyor.

Euractiv'in Focus dergisinden habere göre, 15 Haziran'da seyahat yasağının kalkacağı ülkelerin hangileri olacağı konusunda kabinede görüş birliği sağlandı. Bu çerçevede Almanya; Schengen üyesi 26 ülke ile İngiltere, İzlanda Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre'ye seyahat yasağı kaldırılacak.Bu Haber 26.05.2020 - 12:24:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Uyuyan Adem'in Torunu - 30.05.2020 - 07:10

  Yorumları okuyorum da,sanki Türkiye de Turizm varda biz mi görmedik! Bir kere 'Hersey dahil!?!' gibi sonsuz kaynağımız varmış havasından bu ülke'nin derhal kurtulması lazım. Hangi akıllı ülkede bu konsept vardır? Araştırın as adece Türkiye çıkacak arama motorlarında. Çünkü herşey dahil diye bir şey yok Dünyada! Cennet mi kuruldu da malzemeyi sınırsız dağıtıyor turizm? Ülke halkı da üç kuruşla ev gecindirsin dursun. O Ali Baba min çiftliği de dagittiginiz nimetler bu toprakların öz halkını na ait. Önce onun karınları doymali degilmi? Yazık oluyor herkese, batı bize kerizler deyip dursun!

 • Aysun Hos - 29.05.2020 - 11:51

  Yazıklar olsun Almanya'ya ki İtalya, İspanya, İngiltere ve Fransa daha riskli ülkelere yasağı kaldırıyor ama daha iyi durumda olan Türkiye'yi listeye almıyor. Ne isterse yapsınlar, bizim tesislerimiz, güler yüzlü hizmet ve fiyatlarımıza yine gelecekler. Arz talep meselesi. Bir yandan iyi oluyor tesislerimize diye düşünmüyorum değil. Türk misafirlerini beğenmezler sürekli eleştirirler ama odaları boş kalınca aman iç pazar kurtar bizi. Evet bizim Türk misafirlerin bazıları oteli satın aldım gibi davranıyor, çok israf ediyor ve maalesef sıra beklemede çok saygısızca başkaların hakkını yiyebiliyor. Ama Türk misafirlerini eğitebiliriz.

 • İskender Çayla - 27.05.2020 - 09:57

  Herkesin, her ülkenin kendi çıkarlarını korumaya çalıştığı bu olağanüstü dönemde bizim dışımızdakileri suçlamak yerine diplomatik girişimler ve lobi çalışmaları yaparak bu sorunu aşmak gerekiyor. Bakanlıklar, sektör kuruluşları ve bizlerin iyi ilişkilerimizi kullanarak çalışmamızda yarar var. Benzetme yapmak gerekirse, örneğin, C vitamini gerekiyor diye Türkiye 2 aydır yurt dışına limon ihracatı yapmıyor. Alacak ülkelerin de gereksinimi var ama önce kendi ülkemiz diyoruz.

 • hakan Kılıç - 27.05.2020 - 02:13

  Avrupa birliği kalkınma projesi normalleşme falan değil paranını avrupa içinde kalması için bir çalışma .. avrupa sadece kendini düşünüuor .. Türkiye ye kapısını açsa turistler avrupada kazınlanmak yerine az para harcayıp kaliteli hizmet alacaklar .. Türkiye kapısını açsa aylardır çalılmayan turist Türkiye ye yönelecektir .. almanya insan haklarına aykırı bir hamle atıyor bizde vaka ve ölüm oranı avrupaya göre çok düşük

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.