Almanya’da Türkiye uçuşları için ‘bekle gör’ süreci işleyecek

Almanya’da Türkiye uçuşları için ‘bekle gör’ süreci işleyecek
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye'ye uçuşların ne zaman başlayacağı ile ilgili net tarih vermezken, Türkiye'deki gidişata göre karar vereceklerini söyledi.

15 Haziran'dan itibaren Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra İngiltere, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre'ye uçuş yasağını kaldırmaya hazırlanan Almanya, Türkiye uçuşları konusunda net bir tarih vermiyor.

Çalışmalar Türkiye'yi de kapsıyor

Türkiye dahil diğer uçuşlar için de çalışmaların devam ettiğini belirten Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, kararın Türkiye’deki koşullara bağlı olacağını vurguladı. AB dışındaki üçüncü ülkelerle de uçuşların yeniden başlaması için uğraştıklarını kaydeden Maas, söz konusu çalışmaların Türkiye’yi de kapsadığını belirtti.

Türkiye'deki önlemlere ve enfeksiyon sayılarına bakılacak

Uçuş yasaklarının kaldırılması kararının Türkiye’deki koşullarla ilintili olduğunu ifade eden Maas, Türkiye'deki plajlarda ve otellerde koronavirüse karşı uygulanan kurallara, enfeksiyon sayılarına bakacaklarını söyledi. Türkiye'de çok sıkı önlemler alındığını belirten Maas, Türk tarafıyla seyahat konusunda görüşmelerde bulunacaklarını aktardı.Bu Haber 29.05.2020 - 12:16:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Adem Acet - 03.06.2020 - 03:24

  Arkadaşlar Avrupa’nın Türkiye ye karşı politikası her zaman aynıdır, bundan ötürüde bu habere çok şaşirmamak lazim. Avrupa bulduğu her fırsatta bu tarz şeyleri her zaman yapıyor. Çok takılmamak lazim. Ne demişler “İt ürür kervan yürür.” Benim anlamadigim birşey var burada; bir arkadaşimiz yorum yazmiş Avrupa’daki Türkler yada Almanya’da ki Türkler için. O arkadaşima bir cevap vermek istiyorum 5 yıldır Almanya’da yaşayan bir “TÜRK VATANDAŞI “ olarak!! Birincisi o türk düşmani olarak tanimladıgın insanlar bilki senden çok daha iyi bir vatanseverdir. İkincisi bahsettiğin o insanlarin yıllık Türkiye’ye ne kadar döviz kazandirdigini bilmiyorsun herhalde, üçüncüsü o insanlarin Türkiye’de ki bir takım cemiyetlere( Mehmetçik vakfı, Kızılay gibi) yılda ne kadar yardımda bulunduğuna da bilmiyorsun. Laf olsun torba dolsun diye birşeyler yazmak yerine mantıklı kabul edilebilir şeyler yazmaya çalişalim. . Ne yapalım Almanya bize düşman diye kuyrugumuzu kıvırıp Türkiye’ye mi gelelim. !!!!!

 • Anton batu - 02.06.2020 - 12:22

  Arkadaşlar pazarlık yapılıyor şu an.herkes kartını oynuyor!ayasıfyanın ibadete açılması tesadüf değil

 • Osman kaçmaz - 01.06.2020 - 04:11

  Avrupa'ya köleliğe giden Türklere yazıklar olsun. Almanya'da çalışana da, okuyana da, tatil yapana da yazıklar olsun. Türkiye düşmanı ülkede Türk'ün işi yoktur. O Türk te artık Türk düşmanıdır benim için.

 • Sunay korkmaz - 31.05.2020 - 10:18

  Sunu anlamak cok zor.. Avrupa ulkeler resmen salgindan kiriliyor ve su an günlük wakkalari bile bizden kat kat fazla iken o ulkelere yasak kalkkip turkiyeye kalkmamasinin altinda siyasi vs.. Bir ciksrlarin oldugu nettir.

 • Hasan kara - 31.05.2020 - 12:16

  Anlamadığım bir konu var belki bana fikir verebilirsiniz. Şimdi Almanya uçus yasağını Türkiye’ye karşı kaldırmıyor ama kendi havayolu şirketleri 15 haziran sonrası Türkiye uçuşlarına bilet satıyor şimdi yasak var mı yok mu anlamadım. Thy ve Pegasus un da uçuşları görünüyor ve bilet satışları yapılıyor anlayamadım bu işi.

 • Turhan NARKIZ - 30.05.2020 - 06:14

  Almanya dan Virusun basladigi ülkeye özel ucuslar oluyorda Türkiyeye olmuyor. Bu cifte standart degilde ne

 • Denizhan doğan - 30.05.2020 - 03:29

  Avrupa yeniden haçlı birliği kurma derdinde anlaşılan bu yaptıkları resmen ayrımcılıktır insan haklarına aykırıdır Türkiye kendini ifade edemeyen kendini savunamayan hedeflerini isteklerini ortaya koyamayan dış politakanın esiri olmuş ne yazık .. en sonunda turizmide bitirdik .. ne oldu yardım ediyordum tıbbi teçhizat gönderdiğin avrupa şimdi sadece kendini kalkındarma projesi güdüyor Avrupa birliği temeaslarını bırakmanın cezasını ne yazıkki bu yıl binlerce çalışan ve aileleri turizme katkı veren tarım hayvancılık tekstil teknoloji gibi binlerce çalışanı isrihkam eden firmalar ve sektörler çalışanları ve aileleri çekecek .. bir an önce iç turizm başlatılması en azından tatil kredisi gibi kolaylıklar sağlanması gerekiyor aksi taktirde yeni normalleşmede en az %25 lerde bir işsizlikle karşı karşıya kalırız ki bu ekonomimizin çöküşü demektir yıllarca düzeltemiyceğimiz bir yara olur .. bu salgın uzun bir zaman bizimle olacağını kanıtladı aşı bulunması da öyle kolay birşey değil

 • Ahmet Bektaş - 29.05.2020 - 05:25

  Bu Avrupanın çifte standardı hiç değişmiyor. Yunanistan, İtalya, İspanya gibi temizlikten bihaber ülkelere sormadan araştırmadan uçuş yasağını kaldırır, Türkiye ye gelince koşulları kuralları uygular.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.