Alman tur operatörleri haziran ortasında 'Turkiyesiz' başlıyor

Alman tur operatörleri haziran ortasında 'Turkiyesiz' başlıyor
Alman hükümetinin 29 ülkeye seyahat uyarısını kaldırmasını memnuniyetle karşılayan Alman tur operatörleri, bu yaz tatilcileri nerelere götüreceklerini açıkladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya'nın 29 ülkeye seyahat yasağını kaldırması, ülkede 3 aydır duran seyahat sektörünün 2020 yaz sezonu için planlarını açıklamasını da beraberine getirdi.

Kontağı açıp motoru ısıtacağız

Alman Seyahat Birliği Başkanı Norbert Fiebig, Almanya'nın 29 ülkeye seyahat uyarısını kaldırmasını 'seyahat sektörü için iyi bir ilk adım' olarak tanımlarken, ''29 ülkeye seyahat kısıtlamasının kaldırılması, bize bir dereceye kadar kesin plan yapma şansı veriyor. Operasyonların başlaması biraz daha zaman alacak ve bu sürede kontağı açıp motoru ısıtacağız.'' yorumunda bulundu.

Diğer popüler destinasyonlar da Almanlara açılmalı

Ancak Fiebig, Berlin'in Avrupa dışındaki ülkelerdeki Covid-19 gelişimini takip ederek, iyi gelişme gösteren ülkelere dönük seyahat yasağını da kaldırmaya davet etti. Fiebig, ''Diğer popüler destinasyonlar da Alman tatilcilere açılmalı'' dedi.

Operasyonlara başlamak için perspektif oluştu

Almanya'nın kararını memnuniyetle karşılayan bir diğer turizm örgütü Alman Turizm Endüstrisi Federasyonu da (BTW) ise, bunun seyahat endüstrisi için son derece önemli bir sinyal olduğunu ifade etti. BTW Genel Sekreteri Michael Rabe, ''Geçtiğimiz birkaç hafta içinde sürekli iadelerle meşgul olan seyahat şirketleri, eski gelirleri elde etmenin uzağında olsalar da, şimdi operasyonlara yeniden başlamak için perspektife sahipler.’’ açıklamasını yaptı.

Yakında Almanya, 63 ülkeden 159 destinasyona bağlanacak

Alman Havacılık Endüstrisi Birliği de, hava yolu şirketlerinin yakın gelecekte uçuşları artırcağını ve 63 ülkedeki 159 destinasyona bağlantı sağlayacağını açıkladı. Alman Havalimanları Birliği ADV ise, havalimanlarının uçuşa hazır olduğunu bildirdi.

TUI Akdeniz destinasyonları için havalanacak

Almanya seyahat pazarı lideri TUI, 3 aylık bir aranın adından 17 Haziran'da Düsseldorf ve Frankfurt'tan Algave-Faro'ya uçakacak. TUI, daha sonra uçtuğu havalimanlarını Münih, Hamburg, Köln / Bonn, Basel, Paderborn ve Nürnberg şeklinde genişletecek.

TUIfly Almanya Müdürü Oliver Lackmann, ''Haziran ortasından itibaren dikkatli bir şekilde operasyonları yeniden başlatmayı planlıyoruz. Isınma aşamasından sonra, İspanya, Yunanistan, Portekiz, Kıbrıs gibi popüler destinasyonlara operasyona başlayacağız'' dedi.

TUI'nin Türkiye ve Kuzey Afrika operasyonlarına ise, Alman hükümetinin izin vermesinin hemen ardından başlayacağı kaydedildi.

DER Touristik 7 destinasyona uçarak başlayacak

Almanya'nın iki numarası DER Touristik ise operasyonlara 7 destinasyonla başlayacağını açıkladı. Haziran ortasından itibaren Kıbrıs, Avusturya, İtalya (Südtirol), Yunanistan, Portekiz ve Bulgaristan'a turist götürcek olan şirket, haziran sonuna doğru İspanya'nın da açılmasını beklediğini açıkladı. DER Touristik, Türkiye Mısır ve Tunus'a dönük seyahatler için ise önümüzdeki hafta resmi bir açıklama yapılmasını bekliyor.

Schauinsland 26 Haziran’da başlıyor

Buna karşın Schauinsland Reisen, geçtiğimiz hafta operasyonlarını 26 Haziran'a kadar durdurdu. Şirket, müşterilerine hem iade hem de rezervasyon yenileme seçeneği sundu.Bu Haber 04.06.2020 - 11:55:28 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Koray öz 04.06.2020 - 03:01

    Yunanistana çalışoyor avrupa birliği

  • Maho can 04.06.2020 - 12:23

    Ya ben şeyi anlamadım. Madem Türkiye'ye seyahat yasağı var o zaman THY falan nasıl Almanya uçuşları için bilet satıyor?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.