Alman politikacı 'tatiller ağustosta başlasın' dedi, tepkiler peş peşe geldi

Alman politikacı 'tatiller ağustosta başlasın' dedi, tepkiler peş peşe geldi
Almanya'da Helge Reinhold Braun'un 'ağustos ayından önce tatile gidilmemeli' açıklamasına hem Thomas Bareiss hem de Norbert Fiebig'den eleştiri geldi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya'da Hristiyan Demokratik Birlik Partili (CDU) politikacı ve Merkel hükümetinin Federal Özel İşler Başkanı Helge Reinhold Braun, yaz tatillerinin ağustos ayından sonra başlaması gerektiğini söyledi. Braun, ''Paskalya tatillerinden ve özel toplantılardan kaçınılabildiği sürece durumun mayıs ayında normalleşmesi ve tatillerin ağustostan itibaren başlaması gerekir'' ifadelerini kullandı.

Helge Reinhold'un bu açıklamasına hem Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss'ten hem de Alman Seyahat Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig'den tepki geldi.

Thomas Bareiss Braun'un yaklaşımını reddetti

Konuyla ilgili olarak Bild gazetesinde yayınlanan haberde, ''Turizm Sorumlusu yaz tatillerine sadık kaldı" başlığı ve bu yaklaşımı (tatillerin ağustostan itibaren başlaması) reddettiği ifade edildi. Thomas Bareiss açıklamasında, ''Sürekli insanların kafasını karıştırmamalıyız. Haziran sonu itibariyle Almanya'ya 77 milyon doz aşı teslim edilecek. Yani her bir Alman en az bir kez aşılanabilir. Bu da herkes tatile veya restorana gidebilir anlamına geliyor.'' dedi.

Politikacıların şu anda daha fazla aşılamaya ve testlere yoğunlaşması gerektiğini kaydeden Thomas Bareiss, ''Tutarlı bir şekilde test yaparsanız, bugün uygulanabilir görünmeyen pek çok şeyin uygulanabilir olduğunu görürsünüz.'' şeklinde konuştu.

Norbert Fiebig: Hükümet hiçbir fırsatı kaçırmıyor

Helge Reinhold Braun'un 'ağustos' açıklamasına bir eleştiri de DRV Başkanı Norbert Fiebig'den geldi. ''Federal hükümet seyahati ahlaki olarak kınanması gereken bir şey olarak görme ve engelleme konusunda hiçbir fırsatı kaçırmıyor'' diyen Fiebig, ''Hükümet yaz tatilleri konusunda erken konuşacağına aşılamaya ve testlere öncelik vermeli ki bir an önce özgürlüklerimizi elde edelim.''ifadelerini kullandı.

CDU'nun parlamento grup başkanı olumlu konuştu.

Hristiyan Birlik Partisi'nin parlamento grubu lideri Burkard Dregger da, Helge Reinhold Braun'un artan vaka sayılarından endişelenerek böyle bir açıklama yapmış olabileceğini söyledi. Dregger, ''Güvenli bir yaz tatili yapma fikrini terk etmek için erken olduğunu düşünüyorum. Tatil apartmanlarında güvenli tatilin ön koşullarını test etmeyi öneriyorum.'' açıklamasını yaptı.Bu Haber 29.03.2021 - 15:49:59 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.