Alman tur operatörü açıkladı: Türkiye rezervasyonları...

Alman tur operatörü açıkladı: Türkiye rezervasyonları...

Alman tur operatörü Alltours, Thomas Cook'un iflası sonrası büyüme hedefini yukarı çekti, erken rezervasyonlarda destinasyonların nasıl performans gösterdiğini açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Alman tur operatörü Alltours, Thomas Cook'un iflası sonrası otel portfolyosunu yüzde 30 oranında arttırdı. Yolcu syısını yüzde 20 arttırarak 2 milyonun üzerine çıkarmayı hedefleyen şirket, 2019 yılında 1.7 milyon yolcuya hizmet verdi ancak sıkı ticaret koşullarından dolayı karlılık hedefini yüzde 15 aşağıya çekti.

''Sonuçlardan memnunuz''

Alltours'un sahibi Willi Verhuven, ''Havacılık sektöründeki büyük zorluklar göz önüne alındığında, ulaştığımız sonuçlardan memnunuz.'' diyerek Gemania'nın iflasından sonra ortaya çıkan kapasite sorununa ve mart ayından bu yana yerde yatan Boeing 737 Max'lara dikkat çekti.

Thomas Cook'tan yüzde 25 pay alacak

2020'de 340 bin ek yolcu taşıyarak toplam kapasiteyi 2 milyonun üzerine çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Verhuven, müşterilerinin yüzde 25'inin iflas eden Thomas Cook'un müşterilerinden oluşacağına dikkat çekti.

Otel portfolyosunu yüzde 20 büyüttü

Bu planlamayı karşılayabilmek için şirketin otel portfolyosunu yüzde 30 arttırarak 20 bin otele çıkardığını açıklayan Willi Werhuven, portfoyloya eklenen otellerin yüzde 90'ının daha önce Thomas Cook ile çalışan otellerden oluştuğunu ve bunlardan bazılarının sadece Alltours aracılığıyla satılacağını ifade etti.

Türkiye rezervasyonları yüzde 20 artıda

Gelecek yıl İspanya'ya 1 milyonun üzerinde turist götürmeyi hedefleyen Alltours, erken rezervasyon anlamında Mısır'ın yüzde 50, Türkiye'nin yüzde 20 ile en hızlı büyüyen destinasyonlar olduğuna dikkat çekti. Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2020'de İspanya ve Yunanistan tatilleri biraz daha ucuz olacak ancak Türkiye bir miktar daha pahalı olacak. Tunus ve Mısır'da ise fiyatların değişmesi beklenmiyor.Bu Haber 20.11.2019 - 15:21:32 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.