Yeni dönemde öncelik fiyat değil 'güven' olacak

Yeni dönemde öncelik fiyat değil 'güven' olacak
AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, yeni dönemde turizmde önceliğin fiyat değil güven olacağını söyledi.

Turizmde hareketin iç pazarla başlayacağını ve turizmcilerin de iç pazara özel uygulamalar yapacağını belirten AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, tesislerin yeni dönem için hazırlık yapmaya devam ettiğini belirtti.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ü haberine göre Yağcı, “Yeni normalleşme döneminde turizmde fiyat değil güven belirleyici olacak. Türkiye turizmde edindiği deneyim ve birikimleri ile gelişmelere kolay uyum sağlayacak bir ülkedir. Türkiye turizmde yeni normalleşme sürecinde de başarı hikayesi yazacak” dedi.

Salgının etkilerini sadece bu yılı baz alarak değerlendirmemek gerektiğini ifade eden Yağcı, Türkiye turizminin. bugüne kadar yarattığı değerlerin yeni dönemin artıları olacağını ileri sürdü. Yağcı, bu konuda sektördeki yatırımcıların ve profesyonellerinin yerli olmasının rolüne dikkat çekti.

Turizmin geleceğin gözde sektörü olmaya devam edeceğini söyleyen Yağcı, Covid salgınının geçici bir dönem olacağını ve bu dönemde sağlık odaklı seyahatlerin ön plana çıkacağını kaydetti. Yağcı ayrıca, ''Her şey dahil sitemini en iyi uygulayan ülkelerin başında Türkiye ve özelinde Antalya geliyor. Her şey dahil ile salgını ilişkilendirmemeliyiz. Her şey dahil misafir tarafından talep edilen, arzu edilen bir sistemdir.'' değerlendirmesin de bulundu.Bu Haber 15.05.2020 - 11:55:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.