Akçakaya, Dedeman otellerindeki doluluk oranlarını açıkladı

Akçakaya, Dedeman otellerindeki doluluk oranlarını açıkladı
İstanbul’a gelen yabancı turist sayısının son beş yılın rekor seviyesinde olduğunu belirten Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, İstanbul'a dönük ilgideki artışın Dedeman otellerinin satışlarına olumlu yansıdığını belirtti. İstanbul'un ziyaretçi sayısındaki artışın henüz oda fiyatlarına yansımadığına dikkat çeken Akçakaya, '' Gelen turist artışındaki ivme hızlandıkça oda fiyatları da yükselişe geçecektir.'' dedi.


İlk altı ayda Dedeman’ın İstanbul’da bulunan otellerinde yaklaşık yüzde 73, Park Dedeman otellerinde ise yaklaşık yüzde 75 doluluk oranı yakaladıklarını belirten Akçakaya, “Bu başarılı sonuçta ülkemize gösterilen yoğun ilgi kadar otellerimizde sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetin de payı bulunuyor. Dedeman Otelleri olarak tüm konuklarımıza aynı özenle ayrıcalıklı hizmet politikamızdan ödün vermeden hizmet sunuyoruz. Bugüne kadar konuklarımızdan aldığımız geri bildirimler ve bizde ilk kez konaklayan yabancı konuklarımızın ülkemize bir daha yaptıkları ziyaretlerinde tekrar bizi seçmelerini bunun bir göstergesi olarak yorumluyoruz. Türkiye’nin lider otel zincirlerinden biri olarak sektörümüze bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yüksek katma değer yaratmaya devam edeceğiz” diye konuştu.''DAHA GENİŞ BİR COĞRAFYADAN TÜRKİYE'YE TURİST ÇEKMELİYİZ''

Arap ülkelerinden gelen turist sayısı geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık yüzde 43 artarken, Rusya’dan gelen turist sayısında yüzde 58’lik bir artış gözlendiğine işaret eden Akçakaya, bu yelpazenin daha da genişlemesi gerektiğini belirterek, “Üç tarafı denizlerle çevrili, yaz ve kış turizm sezonlarına uygun jeopolitik konuma sahip bir ülkede yaşıyoruz. Gelen turist sayısında bu yıl yaşanan artışın devamını sağlamamız gerekiyor. Dedeman olarak bulunduğumuz noktayı asla yeterli görmüyor, ülkemiz için nasıl daha fazla katma değer yaratırız konusunda projeler üretiyoruz. Bu bağlamda tüm sektör ortak hareket etmeli ve ülkemize gelen yabancı turistlerin memnuniyetle ülkemizden ayrılmasını sağlamalı. Bunun yanı sıra ülke olarak kendimizi daha iyi ifade ederek daha geniş bir coğrafyadan ülkemize turist çekmeye çalışmalıyız” şeklinde konuştu.


Bu Haber 10.08.2018 - 10:56:46 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.