AB’nin Türkiye yaptırım listesinde turizm de var

AB’nin Türkiye yaptırım listesinde turizm de var
Avrupa’nın halihazırda devam ettirdiği kısıtlamalara, bir de Türkiye’ye dönük ‘turizm yaptırımının’ eklenebileceği belirtildi.

Dünya gazetesinde Deniz Kılınç imzasıyla yayınlanan haberde, AB’nin Türkiye’ye dönük yaptırımlarının turizm sektörünü de hedef alabileceği belirtildi. Haberde, EU Observer gazetesinin ele geçirdiği 16 sayfalık belgede, Türkiye turizm sektörünün de hedef alınabileceğinin belirtildiği aktarıldı.

Haberin ilgili bölümü şöyle:

‘’Türkiye ekonomisinin yüzde 12’sini oluşturan turizm sektörüne, AB’den gelen yeni kısıtlamaların yanında bir kötü haber de yaptırımlardan gelebilir. Brüksel merkezli EU Observer gazetesinin gördüğü 16 sayfalık AB strateji belgesinde, Türkiye ve AB arasındaki fikir ayrılıklarının ana sebebinin Kıbrıs ve Doğu Akdeniz meseleleri olduğu dikkat çekti. Söz konusu belgeye göre,

AB’nin Türkiye’ye yönelik yaptırımları, “turizm hizmetlerini yasaklama ve üye devletler tarafından olumsuz seyahat tavsiyesi gibi Türk ekonomisinin önemli sektörlerini” hedef alabilir. Bu da Türkiye’de COVID-19 aşısının ilk dozunu yaptıranların sayısının 8 milyon 3 bine ulaşmasıyla turizm sektöründe artan toparlanma umutlarının yaptırımlarla suya düşebileceği anlamına geliyor.’’Bu Haber 25.03.2021 - 09:39:47 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.