AB büyükelçileri 'Turistik Doğu Ekspresi' turuna çıktı

AB büyükelçileri 'Turistik Doğu Ekspresi' turuna çıktı

Avrupa Birliği ülkelerinin Türkiye'de görevli büyükelçileri Turistik Doğu Expresi ile tura çıktı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'ın eşlik ettiği turda, AB Delegasyonu Başkanı Christian Berger ile büyükelçiler yer alıyor.


AB büyükelçileri ve eşleri, Turistik Doğu Expresi ile tura çıktı. Ankara'dan trene binen büyükelçilere eşlik eden 

Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile büyükelçilerin katılımıyla Ankara'dan Kars'a doğru yola çıktı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan', geziyle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, yolculuğun Türkiye ile AB arasındaki ulaşım ilişkilerinin değerlendirilmesi açısından faydalı olacağını söyledi. 

Doğu Expresi'nin bir Anadolu deneyimi olduğunu kaydeden Ömer Fatih Sayan, büyükelçilerin yolculuk boyunca Türk kültür hayatının en canlı örneklerini göreceklerini ifade etti. Avrupa Birliği'nin Türkiye'nin en önemli ticari ortağı olduğuna dikkat çeken Sayan, ''Bu bakımdan Türkiye ve AB arasında emniyetli şekilde işleyen bir ulaştırma sisteminin tesis edilmesi her 2 tarafında faydasınadır" dedi.Bu Haber 08.02.2020 - 12:00:57 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.