30 İngiliz milletvekilinden hükümete mektup

30 İngiliz milletvekilinden hükümete mektup
İngiltere'de bir grup milletvekili, acentelerle yolcular arasındaki geri ödeme sorununa müdahale etmesi için hükümete acil çağrıda bulundu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'de bir grup milletvekili, Covid-19 nedeniyle yılan hikayesine dönen iptal ve iadelerle ilgili hükümete bir mektup yazdı. Havacılık Bakanı Kelly Tolhurt'a hitaben yazılan mektupta, Birleşik Krallık halkının milyarlarca poundluk rezervasyon iptali yaptığı ve acentelerdeki paralarını almak için mücadele ettiği kaydedildi.

Yaşanan süreçle birlikte seyahat sektörüne olan güvenin dibe vurduğu kaydedilen açıklamada, ''İngiltere'deki en büyük hava yolu şirketleri ve tur operatörleri, iadeleri yapma veya iadeler için belli bir süre verme konusunda ysaları ihlal ediyor.'' denildi.

30 milletvekili tarafından imzalanan mektupta, seyahat şirketlerinin para iadesi yerine müşteriye verdiği geri ödeme alacak çeklerinin Travel Trust Fund'un güvencsinde olup olmadığına dair de açıklama yapılması istendi.

Milletvekilleri, halktan topldıkları rezervasyon paralarını ödemeleri için tur opertörlerine baskı yapılması talep edildi.Bu Haber 23.06.2020 - 15:05:41 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.