226 yolcu bulunan uçağı mısır tarlasına indirdiler

226 yolcu bulunan uçağı mısır tarlasına indirdiler

Kalkıştan hemen bir motoru alev alan diğer motoru da duran uçağı mısır tarlasına indirerek 231 kişinin hayatını kurtaran Rus pilotlar kahraman ilan edildi.TurizmGüncel - Dış Haberler

Moskova-Simferopol seferini gerçekleştirmek üzere 226 yolcu ve mürettebatla havalanan Ural Hava Yolları'na ait Airbus 321 yolcu uçağının motoru, kalkıştan hemen sonra alev aldı. Uçağı mısır talasına indirerek 330'dan fazla insanın hayatını kurtaran Rus pilotlar kahraman ilan edildi.

plane

Rusya'da havacılıkta eşine ast rastlanır bir olay gerçekleşti. Moskova'dan 226 yolcusu ve mürettebatıyla havalanan Airbus 321 uçağının kalkıştan hemen sonra motorlarından birinde yangın çıktı, diğer motor ise durdu. Motordaki yangının, uçağın kuş sürüsüne çarpması nedeniyle çıktığı belirtildi.

Uçağın kaptan pilotu Damir Yusupov ve ikinci pilot George Murzin, iniş takımları dahi açılmayan uçağı mıdır tarlasına indirmeyi başardı.

Sert iniş nedeniyle 23 kişinin yaralandığı kazada ölen olmazken, pilotlar Damir Yusupov ve George Murzin kahraman ilan edildi.

ural


Bu Haber 15.08.2019 - 18:43:33 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.