YSK'nın kararı sonrası CHP'den açıklama

YSK'nın kararı sonrası CHP'den açıklama

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesinin, adayı Ekrem İmamoğlu 31 Mart seçimlerini kazanan CHP'den açıklama geldi.


YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal ederek 23 Haziran tarihinde yeniden seçim yapılacağını açıklamasına CHP'den ser tepki geldi.

CHP MYK'nın toplantısı sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Seçimle gelenlerin seçimle gitmemek için oynadıkları kirli oyun YSK içindeki talimatla hareket eden bir çete tarafından onaylanmıştır. Demokrasinin son meşruiyet kalesi olan sandığa bu kararla darbe yapılmıştır." dedi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun iktidarın hiç bir maddi temele dayanmayan itirazlarını kabul edip seçimi iptal ederek kendi varlık sebebini inkar ettiğini ifade eden Öztrak, “6 Mayıs 2019, Türk demokrasi tarihine kara bir gün olarak geçti. 31 Mart’ta sandıktan çıkan irade masa başında gasp edildi. Açıkça ifade ediyorum, ülkemizde bir hukuk cinayeti işlendi.” ifadelerini kullandı.Bu Haber 07.05.2019 - 08:33:51 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.