WhatsApp Android tasarımını yeniliyor

WhatsApp Android tasarımını yeniliyor

WhatsApp, kullanıcı arayüzünde değişiklikler yapmaya devam ediyor. Bir süre önce Android uygulamasının kararlı sürümünde ana sayfayı değiştiren platform, şimdi de Durumlar bölümüne el atmaya hazırlanıyor.


WhatsApp, Android için yayınlanan son beta güncellemesinde Durumlar için yeni bir tasarıma geçiş yapmaya başladı. Yenilenen kullanıcı arayüzü, Durumlar’ı açmadan da görmeye izin verecek. Instagram’a benzer bir deneyim sunulacak.

Android için WhatsApp beta 2.24.10.10 sürümünde görülen değişiklik, Durum güncellemelerinde büyük bir revizyon olacağını gözler önüne serdi. Paylaşımlar artık liste olarak değil, yayınlayan kişinin veya grubun adını ve profil resmini gösteren dikdörtgen kutuların içerisinde yer alıyor.

Yatay olarak kaydırılabilen listeler sayesinde birden fazla Durum’u aynı anda görüntülemek mümkün olacak. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar bir Durumu açmadan önce nelerin paylaşıldığını görebilecek.

Yeniden tasarlanan Durum güncellemeleri ayrıca ekranda farklı bir bölümde bulunuyor. Durumlar artık Güncellemeler sekmesinin altında, WhatsApp Kanalları’nın üzerinde yer alacak.

Beta güncellemesinin Android için kayıtlı olan tüm kullanıcılarda test edildiği ifade edildi. WhatsApp’ın cihazlar arası paylaşım ve yüksek kaliteli fotoğraf/video gibi özellikler ile aylardır Durum güncellemelerini yeniliyor.Bu Haber 07.05.2024 - 15:57:22 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.