TOBB sokağa çıkıyor

Başbakan Davutoğlu’nun “teröre karşı barış yürüyüşü” için çağrı yapmaları halinde destek vereceklerini açıklamasının ardından sivil toplum örgütleri harekete geçti. Aralarında TÜSİAD, TOBB ve Türk-İş’in de bulunduğu 14 örgüt Ankara’da perşembe günü “sessiz yürüyüş” yapacak. Bayraklı yürüyüş sosyal medyada tartışma başlattı.


Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sivil toplum örgütlerinin “teröre karşı barış yürüyüşü” için çağrı yapmaları halinde destek vereceklerini açıklamasının ardından sivil toplum örgütleri harekete geçti. Aralarında TÜSİAD, TOBB ve Türk-İş’in de bulunduğu 14 sivil toplum örgütü, perşembe günü Ankara’da “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” başlıklı “sessiz yürüyüş” yapacak.

Davutoğlu’nun açıklamasıyla birlikte çalışmalar da hızlandı. Hafta sonu sivil toplum örgütleri temsilcileri bir araya geldi. İki gün yoğun çalışma yürütüldü. Son şekli verilen eylemin perşembe akşamı gerçekleştirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı. Türkiye Kamu-Sen, TÜRMOB, TÜ- SİAD, TİSK, Türk-İş, TESK, TOBB, TZOB, Memur-Sen, Hakİş, TBB, MÜSİAD, TÜRKONFED, TEMAD’dan oluşan 14 sivil toplum örgütünün temsilcisi dün TOBB’da buluştu. Ortak açıklamayı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptı. Türkiye’nin yurtiçi ve yurdışı kaynaklı terör ile karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, yaşanan olayların geleceğe yönelik kaygı yarattığını söyledi. Hisarcıklıoğlu, “17 Eylül Perşembe günü saat 16.30’da Türkiye’yi Ankara Sıhhıye Meydanı’nda buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

Bayrak tartışması

Yürüyüş sosyal medyada da tartışma konusu oldu. Bazı kullanıcılar, “bayrağını al gel” diye yürüyüşe katılım çağrısı yaparken, bazı kullanıcılar da “TOBB yeni bir milliyetçi dalgayı büyütüyor. Bayraklı saldırılar yetmedi şimdi sivil toplum devrede” mesajları attı. (Cumhuriyet)


Bu Haber 15.09.2015 - 09:23:21 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.