'Kısa çalışma ödeneği' dolandırıcılığı

'Kısa çalışma ödeneği' dolandırıcılığı
Dolandırıcıların, şimdi de 'kısa çalışma ödeneği' ile vatandaşları dolandırdığı belirtiliyor.

Vatandaşların e-posta adreslerine ve telefonlarına SMS gönderen dolandırıcılar kişisel bilgileri çalıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk dolandırıcılara karşı uyardı. Bakan resmi başvuruların e-devlet üzerinden yapılacağını vurgularken uygulamadaki değişiklikler adına İŞKUR'un takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Selçuk, “Kısa çalışma başvuru ve ödeme sürecinde vatandaşlarımız kişisel güvenlikleri için kendilerine İŞKUR resmi hesapları dışında gelen hiçbir e-posta ve SMS'e itibar etmesinler. Kişisel bilgilerini resmi kaynaklar dışında 3. kişilerle paylaşmasınlar.” ifadelerini kullandı.

İŞKUR harici bilgilere kulak asmayın

Özellikle siber dolandırıcıların Bakanlığımız ve İŞKUR'un adlarını ve logolarını taklit edebileceğini, sahte SMS'ler, sosyal medya reklamları, internet siteleri ve e-postalar ile bireylerin kişisel bilgilerini ele geçirmeye çalışabileceğine dikkat çeken Selçuk, “Kişisel kimlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Sadece www.turkiye.gov.tr, www.iskur.gov.tr ve www.ailevecalisma.gov.tr gibi resmi bağlantılardan bilgi alarak işlemlerinizi bu web siteleri üzerinden gerçekleştirin. Bakanlığımız ve İŞKUR tarafından yapılan bilgilendirmeler dışında yapılan açıklamalara itibar etmeyin” sözleriyle vatandaşlara çağrıda bulundu.Bu Haber 02.05.2020 - 17:21:31 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.