İETT otobüsü durağa girdi, ölü ve yaralılar var

İETT otobüsü durağa girdi, ölü ve yaralılar var

Bahçelievler’de İETT otobüsünün durağa girmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaraladı.


İstanbul’un Bahçelievler ilçesi D-100 karayolunda seyir halindeki bir İETT otobüsü durağa girdi.

Kontrolden çıkan otobüs önce başka bir otobüse ardından da minibüse çarparak durabildi.  

Kaza sonucu otobüsün altında kalan 5 kişi çevredeki vatandaşlar tarafından çıkartılarak çevredeki hastaneye kaldırıldı.

Yaralılardan birinin tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği açıklandı.

Kazaya ilişkin İETT'den yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bahçelievler'de bir Özel Halk Otobüsü kontrolden çıkarak durak alanına girmiştir. İlk belirlemelere göre ne yazık ki bir vatandaşımız vefat etmiş, dört vatandaşımız yaralanmıştır. Olayla ilgili teknik ve idari incelemeler sürmekte olup Genel Müdürümüz de alana intikal etmektedir. Otobüs içi kamera görüntülerinin temini ve olay mahalinde yapılacak detaylı tespitler üzerinden kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir. Derin bir üzüntü ile kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

Konuyla ilgili açıklama yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ise “Yavaş yavaş geliyor, kaldırıma vuruyor, kaldırımdan sonra da köşedeki minibüse vuruyor ve öyle duruyor. Bu sırada kaldırımda bekleyen vatandaşlarımızdan birkaç tanesi otobüsün altında kalıyor. Buradaki minibüsçü esnafımız çıkarıyor. Hastane yakın olduğu için götürüyorlar. Bir eks, dört yaralı var.” ifadelerini kullandı.

Kazanın ardından gözaltına alınan otobüs şoförünün 'Otobüsün frenleri bozuktu, benden kaynaklı değildi' dediği, polisin kazayla ilgili yaptığı çalışmalarda ise yolcuların şoförü 'Kaza yapacaksın dikkat et' uyarısında bulunduğu ve şoförün araç kullanırken uyuklar vaziyette olduğu öğrenildi.Bu Haber 03.02.2023 - 14:45:09 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.