Erdoğan'dan enflasyon açıklaması: Ne verirsek verelim kaybolup gidiyor

Erdoğan'dan enflasyon açıklaması: Ne verirsek verelim kaybolup gidiyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Aksaray mitinginde yaptığı konuşmada emekli aylıklarıyla ilgili "Enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor" dedi.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aksaray mitinginde açıklamalarda bulundu.

"Can yakan enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı ile boğuşuyoruz" diyen Erdoğan, emekli aylıklarıyla ilgili "Enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor" itirafında bulundu.

Sözcü’de yer alan habere göre, Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

*Savaşların, krizlerin olumsuz etkilerini göğüslüyoruz. Can yakan enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı ile boğuşuyoruz.

* Tüm emeklilerimize bir defaya mahsus 5 bin lira ödeme yaptık. Yılbaşında emeklilerimizin ve çalışanlarımızın maaşlarını yüzde 50 oranında artırdık. Emeklilerimizin ikramiyelerinde de aynı şekilde yüzde 50 artışa gittik. Son olarak, banka promosyon ödemelerini 8 ilâ 12 bin lira arasına yükselttik.

* Yılın ikinci yarısında enflasyonun düşmesi ile elimiz rahatlayacak. Öncelik enflasyonu düşürmek. Enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor. Alım gücündeki düşüşü telafi için adımlar atıyoruz.Bu Haber 26.03.2024 - 15:51:31 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.