Datça ve Alaçatı'da orman yangını çıktı

Datça ve Alaçatı'da orman yangını çıktı

Muğla’nın Datça ilçesindeki bir ormanda ve İzmir'in Alaçatı ilçesinde bir makilik alanda yangın başladı. İki yangına da havadan ve karadan müdahale sürüyor.


Muğla'nın Datça ilçesi, Mesudiye Mahallesi, Kocadağ'daki askeri radar üssünün bulunduğu yerin hemen altında henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını başladı. Datça Orman İşletme Şefliği yangına müdahale ediyor.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yangına müdahele için 9 helikopter ile 5 uçak sevk edildiğini duyurdu. Ayrıca söndürme çalışmalarına 20 arazöz, 9 su tankeri ve 3 dozer ile devam edildiği bilgisi de verildi.

Öte yandan yangın bölgesine çıkan yollar tedbir amaçlı kapatılırken sahil güvenlik ekipleri plajın boşaltılması konusunda uyarıda bulundu.

Bir yangın da Alaçatı'da

İzmir-Alaçatı Barajı yakınlarındaki makilikten, henüz belirlenemeyen bir nedenle alevler yükselmeye başladı. Rüzgarın etkisiyle yangın etkisini arttırdı.  İhbar üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne ait 3 helikopter, 10 arazöz ve çok sayıda orman işçisi sevk edildi.Bu Haber 13.07.2022 - 13:51:16 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.