Bitlis'teki helikopter kazasında şehit sayısı 11'e yükseldi

Bitlis'teki helikopter kazasında şehit sayısı 11'e yükseldi
Bitlis Tatvan kırsalında meydana gelen helikopter kazasında 11 asker şehit oldu,

Bitlis'in Tatvan bölgesinde meydana gelen helikopter kazasında ilk olarak 9 asker şehit olmuş, 4 asker de yaralanmıştı. Hayatını kaybedenlerin arasında 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da bulunuyordu.
Kaza sonrası 2 askerin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısının 11'e yükseldiği bildirildi.

8'inci Kolordu Komutanlığı’na giden Bakan Akar, burada yaptığı açıklamada Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere saat 13.55'te kalkan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi helikopterin kaza kırıma uğradığını belirtti.

Kaza sonucu 11 personelin şehit olduğunu, 2 personelin ise yaralandığını aktaran Bakan Akar, “Yaralılarımızın hastanedeki tedavilerine devam edilmektedir. Durumları iyi” diye konuştu.

Bakan Akar, helikopterin kaza kırıma uğramasına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

* İlk bilgilere ve görgü tanıklarının ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendirilmektedir.

* Kaza kırım ekibine ivedilikle gerekli talimat verilmiştir. İncelemelere bugün başlanacak. Bu elim olayın kesin nedeni, ayrıntılı inceleme sonucunda belirlenecektir.

Sabıkalı helikopter

Kara Kuvvetleri´nde 1996’dan bu yana görev yapan Fransız-Alman ortak tasarımı AS532 Cougar helikopterlerinin ülkemizde daha önce karıştığı 3 kazada 28 asker şehit olmuştu, Bugünkü kazayla birlikte bu sayı 37’e yükseldi.Bu Haber 04.03.2021 - 20:17:55 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.