Belarus’ta zam yapmak yasaklandı

Belarus’ta zam yapmak yasaklandı

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, ülke içindeki fiyatlara zam yapılmasına yasak koydu.


Enflasyonu yüzde 18’e yaklaşan Belarus’ta ekonomiden sorumlu kurmayları ile bir araya gelen Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, ülke içindeki fiyatlara zam yapılmaması konusunda uyardı.

TürkRus’un Sputnik'ten aktardığı habere göre Belarus lideri, “Fiyatlarda herhangi bir artış yasaktır. Ya-sak-tır! Bugünden itibaren. Yarından değil, bugünden itibaren. Böylece fiyatlar bir günde yükseltilemez. Bu nedenle bugünden itibaren fiyat zamları yasaktır. Ve muhasebe olarak geriye dönük bir şeyler yapanların, bazı hesaplamaları yeniden yapanların vay haline” uyarısında bulundu.

Aldığı bu sert kararın nedenini de açıklayan Lukaşenko, “Çünkü başbakanımızın çılgınca bir artıştan sonra fiyatlar bir o kadar daha arttı. Ve bugünlerde fiyatlar uçuk. Tavana vurdular” ifadelerini kullandı.

‘Bundan böyle hiçbir yerde fiyatlara zam yapılmaması gerektiğini’ sözlerine ekleyen Lukaşenko, ayrıca Başbakan Yardımcısı Nikolay Snopkov’a fiyatları düşürmenin imkanlarını araştırmasını önerdi.

Forbes'un haberine göre Belarus'da ağustosta enfasyon yüzde 17.9 olarak açıklanmıştı.Bu Haber 07.10.2022 - 09:02:05 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.