Bayramda 4 gün sokağa çıkma yasağı

Bayramda 4 gün sokağa çıkma yasağı

Arefe gününden bayramın son gününe kadar Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.


Koronavirüs nedeniyle arefe gününen bayramın son güne kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 81 ili kapsayacak sokağa çıkma yasağı 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde uygulanacak.

* Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecek.

* Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecek.

* 15 il için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatıldı.

* Cezaevlerinde bir süredir yapılmayan kapalı görüşler, belirli sınırlandırmalar ve tedbirler eşliğinde haziran ayı itibarıyla yeniden başlayacak.

* Aynı şekilde açık cezaevlerinde olup da salgın sebebiyle izne gönderilmiş bulunan 60 bin mahkumun mayıs sonunda dolan izin süreleri 2 ay süreyle uzatıldı

* Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim öğretim yılını sona erdirildi. Yeni eğitim öğretim yılı önümüzdeki Eylül ayında başlayacak.

* Üniversitelerle ilgili duyuruyu Yüksek Öğretim Kurumu daha önce yapmıştı. Kreşler ve bakımevleri 15 Haziran’da faaliyete geçecek.Bu Haber 19.05.2020 - 08:20:03 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Pınar Yıldız - 21.05.2020 - 01:29

    Sınır ötesi çalışanlar, uzun mesafe nakliyat yapanlar havayolu ekipleri ve sağlık görevlileri koronavirüsle enfekte olmuş biriyle temas kurmadıkları müddetçe karantinadan muaf tutulacak. Şehirler arası nakliyatyapanlar valiliklerden izin alan kişilerin ev eşyalarının taşıma işlemini gerçekleştirebilecekler. Aynı zamanda tedarik zincirinin bozulmaması için yük taşıma işlemleri de yapılabilmektedir.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.