Yunanistan’da gece sokağa çıkma yasakları geri dönüyor

Yunanistan’da gece sokağa çıkma yasakları geri dönüyor
Bundan önce düşük vaka sayıları ile dikkatleri üzerine çeken Yunanistan’da, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle Ahaya, İlia ve İkarya illerinde bir hafta boyunca geceleri sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Yunanistan'da Cuma günü Ahaya, İlia ve İkarya adasının bölgesel birimlerinde koronavirüs enfeksiyonlarındaki artışı durdurmayı amaçlayan bir haftalık gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Sol Haber’de yer alan habere göre sokağa çıkma yasağı, gece çalışanlar ve sağlıkla ilgili acil durumlar hariç, 01.00 - 06.00 saatleri arasında geçerli olacak.

Tedbirler ayrıca barlarda, restoranlarda ve diğer eğlence mekanlarında günün her saatinde müziğin yasaklanmasını da öngörmekte.

Önlemlerin 10 Eylül'e kadar geçerli olacağı ve sonrasında Ulusal Halk Sağlığı Komitesi tarafından yeniden değerlendirileceği açıklandı.

Yetkililer, benzer kısıtlamaların Messinya ve Kandiye bölgesel birimlerini de kapsayacak şekilde genişleyeceğini belirttiler.

Yunanistan'da taşıdığı risk açısından hâlâ inceleme altında olan "Mu varyantı" taşıyan vakalara rastlanmıştı.Bu Haber 04.09.2021 - 08:32:01 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.