Whyndam Vienna House markasını satın aldı

Whyndam Vienna House markasını satın aldı

Wyndham Hotels & Resorts, Vienna House markasını HR Group’tan satın aldığını duyurdu.


Wyndham Hotels & Resorts, Vienna House markasını 44 milyon euro bedel ile satın aldığını duyurdu. Böylece, Wyndham’ın üst ve orta segmentteki portföyüne yaklaşık 40 otel ve 6 binden fazla oda eklendi.

Wyndham, Vienna House’ı Avrupa’nın önde gelen otel işletmecilerinden olan ve aynı zamanda uzun süredir Wyndham’ın franchise ortakları arasında yer alan, Berlin merkezli HR Group’tan satın aldı.

HR Group, Wyndham ile yaptığı uzun vadeli franchise anlaşmaları kapsamında mevcut Vienna House otellerinin mülkiyet veya leasing haklarına ve işletmesine sahip olmayı sürdürecek. Anlaşmanın imza süreçlerinin tamamlanmasının ardından Vienna House markası Vienna House by Wyndham adını alacak.

Markanın satın alınmasıyla birlikte Wyndham’ın portföyüne eklenen otellerden 28’i Almanya’da bulunuyor Böylece Wyndham’ın, toplamda 19 binden fazla odaya sahip olan 120 franchise otelinin bulunduğu, Avrupa’daki en büyük pazarlarından biri olan bu ülke ve çevresindeki ülkelerdeki varlığı güçlenmiş oluyor.

Vienna House markası altında yer alan Vienna House ve Vienna House Easy otelleri, Avrupa’nın Berlin, Münih, Prag, Krakow, Bükreş ve diğer gözde şehirlerinde bulunuyor.

Entegrasyon sürecinin tamamlanmasının ardından Vienna House by Wyndham markası altındaki tüm oteller, şirketin ödüllü sadakat programı Wyndham Rewards kapsamında yer alacak. Wyndham Rewards, dünya genelinde 95 milyonun üzerinde kayıtlı üyesiyle, sektördeki en tanınmış sadakat programları arasında yer alıyor

Wyndham Hotels & Resorts Başkanı ve CEO’su Geoff Ballotti, “Avrupa’da seyahat sektörü, hem tatil, hem de iş seyahatlerine yönelik güçlü talebin tekrar oluştuğu bu dönemde, giderek hızlanarak büyümeyi sürdürüyor. Vienna House’ın misafir odaklı kültürü, güçlü marka tanınırlığı ve marka geliştirme alanında sahip olduğu iddialı planlar, satış hedeflerimiz ve dünya genelinde büyümeye devam etmemizle tam bir bütünlük oluşturmasının yanı sıra, bölgedeki konumumuzu ve kararlılığımızı da güçlendiriyor” dedi.

Wyndham Hotels & Resorts Avrupa, Ortadoğu, Avrasya ve Afrika (EMEA) Başkanı Dimitris Manikis, “Vienna House markası geçtiğimiz 30 yıl boyunca, pek çok Avrupa ülkesinde yüksek bir tanınırlığa sahip olan bir isim inşa etti. Vienna House markasını satın alımı ve güvenilir ortağımız HR Group ile iş birliği alanımızı genişletiyor olmamız; pazardaki varlığımızı daha da genişletmemiz açısından çok önemli bir adım teşkil ediyor. Hacim ve kapasitemizi bir anda artırıyor ve EMEA’daki önemli noktalarda büyüme iddiamızı destekliyor” dedi.

HR Group’un tek hissedarı ve CEO’su Ruslan Husry, “Vienna House markası Avrupa’nın pek çok noktasında olağanüstü bir şöhret inşa etmiş durumda. Wyndham ile olan yakın ve genişletmekte olduğumuz iş birliğimiz, Vienna House markasını daha hızlı büyütmek için gereken gücü, hacmi ve beceriyi beraberinde getiriyor ve misafirlerin Vienna House deneyimini tecrübe etmenin yanı sıra, Wyndham Rewards’un meşhur fırsatlarından da yararlanabilmesini sağlıyor” dedi.Bu Haber 09.09.2022 - 13:42:56 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.