Vedat Aşçı’dan Kaya Sabancı açıklaması: Sözlü ve fiziksel saldırı!

Vedat Aşçı’dan Kaya Sabancı açıklaması: Sözlü ve fiziksel saldırı!
Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı ve 72 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı arasında çıkan kavgada Kaya Sabancı hastaneye kaldırılmış, Aşçı ve korumalarının kendisine saldırdığını ileri sürmüştü. Olaya ilişkin bir açıklama da Vedat Aşçı’dan geldi.

72 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı ile Mandarin ve Kempinski markasıyla İstanbul ve Muğla’da çok sayıda otel ve residance’ı bulunan Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı arasında Mandarin Oriental Bodrum’da kavga çıkmış ve darp edilen Kaya Sabancı hastaneye kaldırılmıştı. 

Konuyla ilgili Aşçı’nın sahibi olduğu Mandarin Oriental Bodrum’dan yapılan yazılı açıklamada, kavgayı sözlü ve fiziksel saşdırıda bulunan Kaya Sabancı'nın başlattığı ileri sürüldü. Açıklamda şu ifadelere yer verildi: 

“Basında Kaya Sabancı ve vekilleri tarafından Mandarin Oriental, Bodrum oteli ve yatırımcısı Vedat Aşçı ile ilgili aleyhimize isnad edilen gerçek dışı, abartılı ve asılsız iddialara karşı iş bu açıklamayı yapma gereğini üzülerek duymaktayız.

20 Haziran 2024 tarihinde otelimiz içerisinde bulunan Hakkasan adlı işletmenin etkinliğinde Vedat Aşçı, Kaya Sabancı’nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğramış ve ne yazık ki taraflar arasında hepimizi üzen tatsız bir hadise yaşanmıştır. Akabinde olay taraflarca yargıya intikal ettirilmiştir.
Kaya Sabancı tarafından tesise sağlık ekiplerinin girişinin Müvekkil otel ve Vedat Aşcı tarafından geciktirildiği/engellendiğine dair iddiaları da diğer iddiaları gibi tamamen asılsız ve gerçeğe aykırıdır. Sağlık görevlileri kamera kayıtlarından da tespit edildiği üzere tesise sorunsuz ve hızlı bir şekilde giriş ve çıkış yapmışlardır. 

Müvekkilimizi hedef alan bu gerçek dışı suçlamalar karşısında Mandarin Oriental, Bodrum hukuk müşavirleri olarak gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. 

Basını yanlış yönlendiren bu asılsız iddialar karşısında cevap hakkımızı kullandığımızı ancak olayların adli makamlara intikal etmesi sebebi ile bundan sonraki sürecin yasal olarak takip edileceğini siz değerli kamuoyuna bildiririz.”


Bu Haber 21.06.2024 - 20:19:33 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.