Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü'ne 'Millet Bahçesi!

Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü'ne 'Millet Bahçesi!

Çevre ve Şehircilik Başkanı Murat Kurum, 'Türkiye'nin Maldivler'i olarak anılan Salda Gölü'ne Millet Bahçesi yapılacağını açıkladı.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Burdur'daki Salda Gölü’ndeki koruma alanını artıracaklarını belirterek burayı özel koruma bölgesi ilan edeceklerini söyledi. Kurum, ''Bu ilan çerçevesinde, bulunduğumuz yaklaşık 300 bin metrekarelik alanda Salda 'millet bahçesi' yapacağız. Bu da bir ilk olacak” dedi.

Bölgeye otopark, festival alanı, tuvalet, mescit, kafeterya, gibi yapıların inşa edileceğini dile getiren Kurum, Millet Bahçesi Projesi çerçevesinde buraya gelen turistlerin araçlarını park edeceği bir otoparkın yapılacağını açıkladı. Kurum, ''Geliş gidiş yollarını daha iyi şartlar altında yapmak suretiyle bu bölgeye gelen vatandaşımızın bungalov evlerde, kafeteryalarda dinlenmesi, yürüyüş yollarında, gezinti alanlarında gezmesini sağlayacak birçok düzenlemeyi de bu proje kapsamında yapmış olacağız.” şeklinde konuştu.


Bu Haber 02.02.2019 - 10:46:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • tahir 03.02.2019 - 11:47

    şaka gibisiniz yaaa...menderes türel beyide projenin başına geçirin bari..betona dönüştürmede ve tek kişinin katıldığı ihaleleri yapmakta tecrübelidir.baştan aşağı beton yapın beton...

  • misafir degilim 02.02.2019 - 11:43

    Bütün kuşları sevdiniz bir leylek kalmıştı. Onu da sevin

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.