Otelin konsepti değişti, ‘helal tatil’ satın alanlar ortada kaldı

Otelin konsepti değişti, ‘helal tatil’ satın alanlar ortada kaldı
Arel Organizasyon Danışmanlık Turizm üzerinden The Qasr Bodrum Otel’e rezervasyon yapanların ortada kaldığı belirtildi.


Arel Organizasyon Danışmanlık Turizm üzerinden Bodrum’da bulunan The Qasr Bodrum Otel’e rezervasyon yapanlar büyük bir şokla kaşılaştı. Acente üzerinden ödemelerini yapan misafirler, konaklayacakları otelle temasa geçtiğinde söz konusu otelin konsept değiştirdiğini ve ‘Helal tatil’ hizmeti vermediğini öğrendi.

Otelin adı ve konepti değişti

Hürriyet’te yer alan habere göre, otelin isminin ve muhafazakar konseptinin değiştiğini öğrenen tatilciler, ödedikleri paranın peşine düştü. Suçlamaların odağındaki otel sahibi ise acentenin kendilerini de dolandırdığını iddia etti. Bir kısmı yurtdışında yaşayan yüzlerce kişi, muhafazakâr ailelerin tatillerini yapabildikleri The Qasr Bodrum Otel’e rezervasyon yaptırdı. Ödemeler, otelin pazarlamasını yapan Arel Org. Dan. Tur. şirketine yapıldı. Tatilciler, iç turizmin başlaması ile birlikte rezervasyon yaptırdıkları otel ile temasa geçti. Ancak aldıkları yanıt ile şaşkına uğradılar. Otelin adı değiştiği gibi konsept de değişmişti. Otelde alkollü içki satışlarının da yapıldığı mekânlar da bulunuyordu.

Suç duyurusunda bulunuldu

Anılan otelde tatil yapamayacaklarını düşünen tatilciler bu kez yaptıkları ödemenin iadesini istese de sonuç alamadı. Otelin sahibi M. V. E., konu ile ilgili Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Otelimizin pazarlamasını yapan Arel isimli firma, haberimiz olmadan çok sayıda kişiden para toplamış. Otelde konseptin değiştiği bilindiği halde bu satışlar yapılmış. Biz de, bu firmanın sahibi Taner A. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Alacak davamız ise sürüyor. İcra takibi için acentenin adresine gidildiğinde ise, iş yerinin boşaltıldığı gördük. Şirket hakkında TÜRSAB’a da şikâyette bulunduk. Bu firma bizim dışımızda başka bir grubu daha 4-5 milyon lira dolandırmış” diye konuştu. Suçlanan acente Arel Organizasyon’a ise ulaşılamıyor. Telefon numaraları yanıt vermeyen şirketin geçen Mayıs ayında el değiştirdiği anlaşıldı. Şirket sahibi Taner A., sahibi olduğu tüm hisseyi Ankara Mamak’ta yaşayan Kasım C.’ye devretti. Tartışmaların odağındaki oteli yeni isim ve yeni konsepti ile işleten firmasın sahibi ise “Ortada bir mağduriyetin olduğu doğru. Ancak, bu durumun bizimle hiçbir ilgisi yok. Biz yine de insanların mağdur olmamaları adına kendilerine yardımcı oluyoruz. Otelde konaklamak isteyen ailelere kapımız sonuna kadar açık. Ancak, tüketicilerin ödedikleri paralarının iadesinin bizimle ilgisi yok” dediBu Haber 08.07.2020 - 09:36:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Ahmetserdar Çoban - 03.04.2021 - 09:57

    Biz mahkemeye verdin ve kazandik.Mahkeme sonucuna gore tum paramizi faiziyle geri alinmasi karari alindi

  • MÜSLÜM MAN - 08.07.2020 - 12:16

    HELAL SADECE ALKOL, ORTAK KULLANIM HAVUZ VE HAREMLİK SELAMLIK DEĞİL. PERSONELE İYİ DAVRANILIYOR MU? DOĞA KİRLETİLİYORMU? GIDA VE SU İSRAFI YAPILIYORMU? PERSONEL EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALA BİLİYORMU? ÇARŞAF, HAVLU VE NEVRESİMLER YIKANIRKEN, DOĞAYA NE KADAR ZARAR VERİYORUM, NE KADAR SU HARCANIYOR? HİNDİSTANDA GELEN AVİZELERİ İMAL EDEN KÖLE VEYA ÇOCUK İŞÇİSİ ÇALIŞTIRILIYOR MU? ALLAH AKIL FİKİR VERSİN

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.